Eminhaber.Org

Sultangazi’de tekstil atölyesinde hırsızlık

Sultangazi’de bir tekstil atölyesine giren yüzü maskeli hırsızlar 20 bin TL’lik ürün çalarak kayıplara karıştı.

Hırsızlık olayı, saat 07.40 sıralarında Sultangazi Cumhuriyet Mahallesi’ndeki bir tekstil atölyesinde meydana geldi. Yüzü maskeli üç kişi, tekstil atölyesine girerek satışa hazır 20 bin TL’lik ürün çaldı.

Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan bir tekstil atölyesine bir araçtan inen yüzü maskeli iki kişi bir süre çevreyi gözledikten sonra, eğilerek atölyenin içerisinde kimsenin olup olmadığına emin olmak istediler. Aracı kullanan şahıs ise araçtan inmeyerek gözcülük yaptı. İçeride kimsenin olmadığına emin olan maskeli hırsızlar, yaklaşık 3 dakika sonra kepenkleri levyeye ile kırarak içeri girdi. İçeri giren hırsızlar, iş yeri içerisinde bulunana güvenlik kameralarını da etkisiz hale getirdi.

Hırsızlar, satışa hazır hale getirilmiş tekstil ürünlerini, geldikleri araca doldurdu. Dakikalar içinde 20 bin TL değerinde ürünü çalarak kayıplara karıştı. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, hırsızların olayda kullandığı aracın plakasının çalındığı olduğunu belirledi. Olayla ilgili polisin çalışması devam ediyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba