Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 31 Mayıs 2018

Sultangazi’de telefon dolandırıcısı yakalandı

Sultangazi’de telefon da kendini polis olarak tanıtan ve vatandaşlardan para ile değerli eşyalar isteyen dolandırıcı yakalandı.

Olay, geçtiğimiz Salı günü Cebeci Mahallesi’nde meydana geldi. Kendisini polis olarak tanıtan ve “FETÖ” tehdidiyle bir kişinin 10 bin TL parasını alan şüpheli, ikinci girişiminde suçüstü yakalandı.

Sultangazi Cebeci Mahallesi’nde yaşayan Ali B.’yi telefonla arayan Abdülkadir Aslan (1995), kendisini ‘polis’ olarak tanıtıp, “banka hesaplarının FETÖ’cülerin eline geçmiş. Biz şimdi bunlara operasyon yapacağız seni FETÖ’den kurtaracağız. Bunun için bize para yatıracaksın” dedi. Görüşmeden kısa bir süre sonra Ali B., 10 bin TL parayı dolandırıcılara teslim etti. Dolandırıldığını anlayan Ali B., polis merkezine şikayette bulundu. Şikayet üzerine Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri harekete geçti.

BU DEFA EVİN TAPUSUNU İSTEDİ. LİNÇ EDİLMEKTEN POLİS KURTARDI

Ali B.’yi telefonla tekrar arayan dolandırıcı Abdulkadir Aslan, bu defa evin tapusunu istedi. Bunun üzerine asayiş ekipleri, mağdurun Cebeci Mahallesi 2548 sokak’ta bulunan evinin çevresinde pusu kurdu.  Öte yandan Ali.B., yakınlarını da arayarak durumu bildirdi. Ali B.’nin yakınları tarafından dövülen sahte polis Abdülkadir Aslan., olay yerinde bulunan polis ekipleri tarafından linç edilmekten kurtarıldı.

Emniyetteki sorgusunda suçunu itiraf eden Abdülkadir Aslan, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba