Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 28 Mayıs 2021

Sultangazi’de terk edilmiş araç mahalle sakinlerini tedirgin ediyor

Sultangazi’de terk edilmiş araç, uyuşturucu bağımlılarının mekanı oldu. Mahalle sakinleri araca binip çıkanlardan tedirgin.

Sultangazi Uğur Mumcu Mahallesi’nde bir sokakta bulunan terk edilmiş araç, evsizlerin ve uyuşturucu bağımlılarının mekanı oldu. Uzun süre park edildiği yerden kaldırılmayan araç, mahalle sakinlerine tedirgin ediyor. Vatandaşlar, aracın bir an önce kaldırılmasını istedi.

KENDİSİNİ UYARAN VATANDAŞLARI TEHDİT ETTİ

Önceki gün gece saatlerinde araçta bulunan yabancı bir uyruklu bir kişiden rahatsız olan sokak sakinleri, araç içinde uyuyan şahsı uyandırarak bölgeden uzaklaşmasını istedi. Bunun üzerine şahıs kendisini uyaran sokak sakinlerini tehdit etti. O anları ise bir vatandaş cep telefonu kamerası ile kaydetti.

“BİRİNİ DÖVÜYORSUN DİĞERİ GELİYOR”

Mahalle sakinlerinden Muazzez Poyraz, “Biz bu sokağa iki sene önce taşındık. Biz taşındığımızda da bu araç buradaydı. Çok şikayetçiyiz. Dışarı çıkamıyoruz, çocuklarımızı dışarı çıkaramıyoruz. Rahat çıkarıp gezdiremiyoruz. Akşamları özellikle korkudan dışarı çıkamıyoruz. Her an bize bir şey yapacaklar diye çok korkuyoruz. Bunu çok şikayet ettik ama bir şey yapılmadı. Lütfen bunu buradan alsınlar. Sahibini arıyoruz maddi durumum yok deyip almıyor” dedi.

Bir başka mahalle sakini Muharrem Gönültaş ise, “Gece tuhaf tuhaf sesler çıkartıyorlar. Arabaya vuruyorlar. Kriz geçiren var. Polise şikayet ettik bir gelişme yaşanmadı. Toplandık dövdük yine bir gelişme yaşanmadı. Araçta madde kullanıyorlar. Ses çıkartıyorlar, çocukları korkutuyorlar. Her gece farklı biri geliyor. Birini dövüyorsun diğeri geliyor. Hepsi de yabancı uyruklu insanlar. Mahalleli olarak çok şikayetçiyiz. Bu arabanın buradan kaldırılmasını istiyoruz” diye konuştu.

Öte yandan haberin Instagram sayfamızda yayınlanmasından sonra araç sahibi, dün akşam 2 yıldır sokağa bıraktığı aracını alarak götürdü.

Yorumlar

Tasarım | Enba