Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 22 Mart 2016

Sultangazi’de Terör Örgütünün Finans Kaynaklarına Dev Darbe

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ve Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 4 aylık fiziki ve teknik takip ile ilgili yapılan çalışma sonucunda geçtiğimiz cumartesi günü operasyon düzenledi.
Sultangazi’de Terör Örgütünün Finans Kaynaklarına Dev Darbe
Ali Baba Halı Yıkama

650 POLİS’İN KATILIMIYLA, 8 İLÇEDE 22 ADRESE BASKIN

Operasyona Özel Harekat, Çevik Kuvvet, Organize Suçlarla Mücadele, Mali Suçlarla Mücadele, Siber Suçlarla Mücadele, Uyuşturucu ile Mücadele ve Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekiplerinden yaklaşık 650 polis katıldı. Yapılan operasyon kapsamında Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Esenyurt, Arnavutköy, Küçükçekmece, Bağcılar, Başakşehir ve Avcılar ilçelerinde bulunan 22 adrese baskın düzenlendi.

1 MİLYON PAKET KAÇAK SİGARA ELE GEÇİRİLDİ

Operasyon kapsamında 13 şüpheli gözaltına alınırken, toplam 1 milyon paket kaçak sigara, yazılı ve basılı çeşitli örgütsel dokümanlar ele geçirildi. Gözaltına alınan 13 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından bu sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi.

PKK’YA FİNANS KAYNAĞI

Bu alandaki kaçakçılık faaliyetlerinin terör örgütü PKK’ya finans desteği amaçlı yapıldığını değerlendiren Emniyet yetkilileri her türlü kaçakçılıkla yoğun bir şekilde mücadele edeceklerini vurgulayarak operasyonların aralıksız süreceğini belirtti.

Tasarım | Enba