Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 3 Haziran 2021

Sultangazi’de tırnakçılık yöntemiyle dolandırdılar

Sultangazi’de bir markete ayrı ayrı girerek tırnakçılık yöntemiyle hırsızlık yapanlar güvenlik kamerasına yakalandı.

Olay, önceki gün gündüz saatlerinde Merkez Habibler Mahallesi Eski Edirne Asfaltı üzerinde bulunan bir markette meydana geldi. Kimliği henüz tespit edilemeyen iki kişi dikkat çekmemek için ayrı ayrı markete girerek alışveriş yaptı. Şüphelilerden biri alışveriş yaptıktan sonra kasaya yöneldi. Kasiyere 200 TL verdikten sonra bozuk parası olduğunu söyleyerek 200 TL’yi geri aldı. Sürekli telefonla konuşuyormuş gibi yaparak kasiyerin dikkatini dağıtan şüpheli, eksik para üstü aldığını iddia ederek 200 TL para üstü istedi. Şaşıran kasiyer, yanlış olabileceğini düşünerek kasadan 190 TL daha dolandırıcıya verdi. Şüpheli, 390 TL alarak marketten ayrıldı.

Bu sırada diğer şüpheli de su ve çerez alarak kasaya yöneldi. Kasiyere 100 TL veren şüpheli de aynı yöntemle bozuk parasını olduğunu söyleyip 100 TL’yi geri aldı. Kasiyeri yanıltmaya çalışan şüpheli, eksik para aldığını öne sürünce bu kez kasiyer hırsızın tuzağına düşmedi. 100 TL’yi geri verdiğini söylemesi üzerine şüpheli sadece su parasını ödeyerek marketten ayrıldı.

İki şüphelinin güvenlik kamerasına yakalanmamak için cerrahi maske taktığı, şüphelilerden birinin şapka takarak yüzünü gizlemeye çalıştığı görüldü.

Yorumlar

Tasarım | Enba