Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 18 Kasım 2019

Sultangazi’de Tonlarca Hamsi Dağıtıldı

Sultangazi'de düzenlenen Yöresel Ürünler ve Hamsi Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Festival kapsamında tonlarca hamsi dağıtıldı. Kaymakam Uğur Kalkar ve Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun vatandaşa kendi elleriyle balık ekmek ikram etti.
Sultangazi’de Tonlarca Hamsi Dağıtıldı
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Belediyesi ve Sultangazi Rizeliler Derneği’nin düzenlediği Yöresel Ürünler ve Hamsi Festivali 15 Kasım Cuma günü kapılarını açtı. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda Karadeniz rüzgarının estiği festivale ilgi yoğundu.

Kaymakam Uğur Kalkar, Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Birol Gür, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Yusuf Özel ve Sultangazi Rizeliler Derneği Başkanı Hasan Başça’nın katıldığı festival kapsamında Karadeniz’den getirilen tonlarca hamsi vatandaşlara dağıtıldı. Dev kazanlarda özenle pişirilen ve ızgarası da yapılan hamsiler ekmek arasına koyuldu. Balık ekmek yemek isteyen vatandaşlar metrelerce kuyruk oluşturdu.

İlçe Kaymakamı Uğur Kalkar ve Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun standın başına geçti, vatandaşa balık ekmek ikram etti. Başkan Dursun; “Artık hamsinin yemenin tam zamanı, bol bol balık tüketmemiz gerekiyor. Bu vesile ile hemşehrilerimizle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımızla beraber olduğumuz her gün festival tadında geçiyor” dedi.

Festivalin bir hafta daha süreceğini belirten Başkan Dursun yeni etkinliklerin de müjdesini verdi. Başkan Dursun; “Bundan sonra cağ kebabı ve kadayıf dolması dağıtarak festivaller yapacağız. 1 Aralık’da çiğköfte festivali ile etkinliklerimize devam edeceğiz. Bütün vatandaşlarımızı festivallerimize davet ediyoruz” diye konuştu.

Kemençe ve horon eşliğinde keyifli zaman geçiren vatandaşlar balık ekmeğe doydu. Festivalde Rize’den gelen tereyağı, peynir, tatlı ve daha bir çok ürün de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Yöresel Ürünler ve Hamsi Festivali 24 Kasım’a kadar ziyaretçilerini bekliyor.

Tasarım | Enba