Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 11 Eylül 2019

Sultangazi’de ‘Ücretli Park’ Uygulaması

Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Neva AVM önüne park eden araçlardan park ücreti alınmaya başlandı.
Sultangazi’de ‘Ücretli Park’ Uygulaması
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Neva AVM önüne park eden araçlardan park ücreti alınmaya başlandı. Sultangazi Belediyesi ise konu ile ilgili Emin Haber’e yaptığı açıklamada, sürücüleri Neva AVM ve belediyeye ait ücretsiz kapalı otoparklara teşvik etmek amacıyla bu uygulamaya geçildiğini açıkladı.

Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Neva AVM önüne araçlarını park eden sürücülerden ‘park ücreti’ alınmaya başlandı. Dün başlayan yeni uygulama kapsamında sürücülerden 7 TL ücret talep ediliyor. Sultangazi Belediyesi’nin başlattığı uygulamadan habersiz olan sürücüler, duruma tepki gösterirken, Sultangazi Belediyesi’nden konu ile ilgili Emin Haber’e açıklama geldi.

Emin Haber’in “ücretli park” uygulaması ile ilgili görüştüğü Sultangazi Belediyesi yetkilileri, “Haseki Hastanesinin ilçemizde hizmet vermeye başlamasından dolayı söz konusu bölgede trafik yoğunluğu yaşanmaktadır. Sürücülerin araçlarını hatalı park etmelerinden dolayı zaman zaman bazı sorunlar yaşanmaktadır. Uygulama, Neva Avm ve hastane önünü ücretli park alanı haline getirmek değildir. Buradaki amacımız, Neva Avm ve belediyemize ait kapalı otoparklara yönelik sürücülerimizi teşvik etmektir. Bu otoparklarımız ücretsizdir. Uygulamanın amacı tamamen sürücüleri bu otoparklara teşvik etmektir” açıklamasında bulundu.

molavitrin

İlginizi çekebilir

ÇARPTI, KAÇTI, GERİ GELDİ…

ÇARPTI, KAÇTI, GERİ GELDİ…

Tasarım | Enba