Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 11 Mart 2017

Sultangazi’de ülkücüler,‘Neden evet diyoruz?’ konferansında buluştu

Sultangazi’de MHP İlçe teşkilatı tarafından “Anayasa Değişikliğine Neden Evet Diyoruz” konferansı düzenlendi. MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Av. Başbuğ Pınarbaşı’nın konuşmacı olarak katıldığı konferansa ilgi büyüktü.

Sultangazi Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleşen konferansa Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, MHP İl Başkan Yardımcısı Temel Bedir, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Battal Isırgan, Merkez Parti İlçe Başkanı Hasan Basri Özdemir, muhtarlar, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, “Millet için evet, devlet için evet, Cumhuriyet için evet, Türklüğün bekası için, elbette Türkiye için evet diyoruz. 16 Nisan referandumunda da evet diyeceğiz” şeklinde konuştu.

sultangazi-mhp-evet-konferansıIMG_5026

Konferansa konuşmacı olarak katılan MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Av. Başbuğ Pınarbaşı, MHP’nin “Evet” gerekçelerinin nedenlerini tek tek anlattı. Başbuğ, konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bugüne yaşanan sosyal ve siyasal gelişmeler ve parlamenter sitemde yaşanan sorunlar ile demokrasinin gelişimine tehdit oluşturan askeri darbeler ve terör olaylarını yorumladı.

sultangazi-mhp-evet-konferansıIMG_5032

16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasında Kenan Evren anayasasının değiştirileceğini dile getiren MHP MYK Üyesi Başbuğ Pınarbaşı, “16 Nisan’da 1980 darbesini yapan, ülkücü ağabeylerimizi yurt dışlarına süren, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i Mamak zindanlarında 5 yıl 8 ay çilehanelerde yargılayan, işkence eden ve 9 tane canımızı idam sehpasına gönderen, binlerce ağabeyimizin şahadetine sebep olan Kenan Evren anayasasını değiştireceğiz. İhtilalin anayasasını Türk milliyetçileri değiştiriyor. İşte bu Allah’ın hikmetidir.” Dedi.

sultangazi-mhp-evet-konferansıIMG_5025

Muhalefetin anayasa değişikliği ile ilgili söylemlerinin tamamen yalan olduğunu belirten Pınarbaşı, “Diyorlar ki, Cumhurbaşkanını kral ilan ediyorsunuz. Mevcut anayasanın 104. Maddesinde Cumhurbaşkanın yetkileri üç sayfadan oluşmaktadır. Alaaddin’in sihirli lambası gibi şu anda Cumhurbaşkanın yetkileri sınırsız. Cumhurbaşkanın şu anda isteyip de yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Aynı yetkiler Başbakan’da da var. Bir yerde iki ilçe başkanı olur mu? İşte biz bunu değiştiriyoruz” diye konuştu. MHP MYK Üyesi Av. Başbuğ Pınarbaşı konuşmasında bir ayrıntıya da dikkat çekti. Pınarbaşı, “15 Temmuz darbe girişimini koordine eden o hain ‘Yurtta Sulh Konseyi’nin bildirisinde Türkiye’de iki başlılığın var olduğundan söz ediliyor. Bizim Genel Başkanımız da Türkiye’de iki başlılığı artık kaldıralım diyor.” İfadelerini kullandı.

sultangazi-mhp-evet-konferansıIMG_5022 sultangazi-mhp-evet-konferansıIMG_5024

HABERİN VİDEOSU…

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sultangazi’de depo yangını

Sultangazi’de depo yangını

Tasarım | Enba