Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 27 Nisan 2017

Sultangazi’de Uyuşturucu Tacirlerine Operasyon

Sultangazi Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler 2 ayrı mahallede zehir tacirlerine operasyon düzenledi.

Sultangazi Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler 2 ayrı mahallede zehir tacirlerine operasyon düzenledi. Yapılan iki operasyonda zehir tacirleri kıskıvrak yakalanırken, çok sayıda satışa hazır uyuşturucu madde ele geçirildi.

Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler ilk olarak Gazi Mahallesinde uyuşturucu ticareti yaptığı bilgisini aldıkları Y.K’yı gözaltına aldılar.

Y.K ilk ifadesinde uyuşturucu maddeleri V.K isimli bir şahıstan temin ederek sattığını itiraf etti. Bu ifadenin ardından harekete geçen asayiş büro amirliğine bağlı ekipler, bir eve operasyon düzenledi. Operasyon yapılan evde V.K ve S.K gözaltına alınırken çok miktarda uyuşturucu madde bulundu.

Evde ve şahısların üstünde yapılan aramalarda; 1 adet ruhsatsız tabanca, uyuşturucu madde satışında kullanıldığı belirlenen 1 adet hassas terazi ve uyuşturucu madde içiminde kullanılan alüminyum folyo ve pet su şişeleri ile birlikte çok sayıda satışa hazır hale getirilmiş Korex diye tabir edilen uyuşturucu madde bulundu.

SUÇ DOSYALARI OLDUKÇA KABARIK

Gözaltına alınan şahısların suç dosyalarında nerdeyse yok yok. Tehdit, kasten yaralama, oto hırsızlığı, uyuşturucu kullanmak ve uyuşturucu ticareti yapmaktan dosyaları bulunan şüphelilerden V.K.’nın, çocuğa cinsel istismardan da kaydı olduğu görülürken, S.K’nın ise oto hırsızlığından araması olduğu anlaşıldı.

MARKETTE UYUŞTURUCU TİCARETİ

Sultangazi Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler ikinci operasyonu ise Cebeci Mahallesinde gerçekleştirdi.

Cebeci Mahallesinde uyuşturucu ticareti yaptığı belirlenen M.D’nin kullandığı telefon numarasına ulaşan asayiş büro ekipleri, kısa bir süre sonra tespit ettikleri telefon numarasından alıcı gibi konuşarak M.D’yi aradılar.

Ne olduğundan habersiz ağına yeni müşteriler düşürdüğünü düşünen M.D, asayiş büro amirliğine bağlı ekiplere bir randevu yeri verdi.

Randevu yerine giden asayiş büro ekipleri, burada 2 şahsın daha beklediğini gördüler. Gözaltına alınan bu şahıslar, içici olduklarını ve mal almak için M.D’yi beklediklerini söylediler. Yapılan ilk aramada şahısların üzerinden bir miktar uyuşturucu madde çıktı.

İçici olduğunu söyleyen bu şahıslar verdikleri ilk ifadede, aynı gün sabah saatlerinde Atatürk Bulvarı Üzerinde bulunan bir zincir market şubesinde, M.D’den uyuşturucu satın aldıklarını itiraf ettiler.

Adı geçen marketin kameralarını inceleyen asayiş büro ekipleri, M.D isimli şahsın aynı markette başka bir şahsa daha uyuşturucu sattığını tespit ettiler. Görüntülerden kimlik bilgilerine ulaşılan ve gözaltına alınan bu şahıs, kendisine gösterilen fotoğraflar arasından şüpheli M.D’yi teşhis etti.

Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler 1. Cebeci Caddesi ve Çanakkale Şehitleri Caddesinin kesiştiği noktada şüpheli M.D ve yanında bulunan U.Y’yi tespit ederek harekete geçtiler. Yapılan operasyonla gözaltına alınan M.D ve U.Y’nin üzerinde yapılan ilk aramada arama da satışa hazır hale getirilmiş uyuşturucu madde ele bulundu.

Yorumlar

Tasarım | Enba