Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 1 Ekim 2017

Sultangazi’de Vatandaşın Şalteri Attı!

İsmetpaşa Mahallesi’nde 4 gündür yaşanan elektrik kesintisi, mahalle sakinlerini isyan ettirdi.
Sultangazi’de Vatandaşın Şalteri Attı!
Ali Baba Halı Yıkama

İsmetpaşa Mahallesi 122 ve 126 sokakta tam dört gündür elektrik yok. İki sokak günlerdir karanlığa mahkum olmuş durumda.  Sokak sakinleri, faturaların 1 gün geç yatırılması durumunda elektriği kesen dağıtım şirketinin yaşanan arızaları bir türlü giderememesinden şikayet etti.

Mahalle sakinlerinden Kemal Sirkeci, 122 ve 126 sokakta dört gündür yaşanan elektrik kesintisi ile ilgili her hangi bir açıklama yapılmadığını belirterek, “Üç gündür karanlığa mahkum olmuş durumdayız. BEDAŞ’ın sözde müşteri temsilcileri yaptığımız görüşmelerde bize hep klasikleşen cevaplar veriliyor. Tam üç gündür ‘Şu saatte gelecek kesinti sona erecek’ diye oyalıyorlar bizi.” Dedi.

Elektrik dağıtım trafosundan kaynaklanan bir arızadan dolayı İsmetpaşa Mahallesi’nin iki sokağına dört gündür elektrik verilmemesi ve bu arızanın dört gündür çözülememesinden dolayı 21. Yüzyılda yaşadıkları mağduriyete bir anlam veremediklerini belirten Kemal Sirkeci, haftasonu arızalara müdahale edecek personelin de bulunmadığını iddia etti.

BEDAŞ yetkililerine sesini duyuramayan Sirkeci, konuyu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na iletti ve sorumluların cezalandırılmasını talep etti.

İsmetpaşa Mahallesi 122 ve 126 sokakta dört gündür elektriğin kesik olmasından dolayı vatandaşlar, ev ve işyerlerinde tüplü lüks veya mum kullanıyor.

Tasarım | Enba