Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 2 Mayıs 2018

Sultangazi’de Vefa Yemeği

Ak Parti’nin geleneksel hale getirdiği ‘Vefa Yemeği’ bu yıl Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Her yıl Ramazan ayında gerçekleşen Ak Parti’nin ‘vefa yemeği’ 24 Haziran erken seçimlerinden dolayı dün akşam yapıldı. Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen yemeğe; ilçede teşkilatlandığı günden bu yana emek harcayan eski ilçe başkanları ile yöneticilerin yanı sıra kurucu meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Vefa yemeğinde konuşan Ak Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun,  24 Haziran erken genel seçimlerinde partiye emek veren teşkilat mensuplarının tecrübelerinden faydalanmak istediklerini söyledi.  6 Mayıs Pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleşecek olan Ak Parti İl Başkanlığı kongresine de vurgu yapan Dursun, tüm teşkilat mensuplarını kongreye katılımı noktasında eksiksiz katılmaları yönünde talepte bulundu.

Belediye Başkanı Cahit Altunay ise 24 Haziran erken seçimlerine ve 9 altın yılına değindi. Sultangazilileri bugüne kadar mahcup ve pişman etmediklerine değinen Başkan Altunay, “Çok şükür popülizm ve bölge siyaseti yapmadık. Asla ayrımcılığın yanında olmadık, rant siyaseti de gütmedik. Ne söz verdiysek onu yerine getirdik. Özümüzde, sözümüzde bir oldu. Artık o kapıları çalacak hakkımız, oy isteyemeye cesaretimiz var.” Dedi. 24 Haziran’da Türkiye’de bir ilkin gerçekleşeceğini de belirten Altunay, “Diğer partiler aday çıkaramıyorlar. Düşünün solcu bir aday çıkaramadıkları için, sağcı yani bizden birini çalabilirler mi? diye düşünüyorlar. Biliniz ki, Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a karşı aday olmayacak. Başka mütevazi bir aday bulacaklar. Ama Allah’ın izni ile rekor bir oyla liderimiz Erdoğan’ı başkan yapacağız” diye ye konuştu.


Yorumlar

Tasarım | Enba