Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 6 Nisan 2018

Sultangazi’de Yakalanan 2 ‘Torbacı’ Tutuklandı

Bebo lakaplı uyuşturucu satıcısı Asayiş ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.

Sultangazi’de uyuşturucu satıcılığından çok sayıda sabıka kaydı bulunan bebo lakaplı Musa Ç. yine yakayı ele verdi.

Edinilen bilgiye göre, olay Uğur Mumcu Mahallesi’nde meydana geldi. Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, Uğur Mumcu Mahallesi’nde “torbacı” diye tabir edilen sokak satıcılarına yönelik çalışma başlattı.

Yapılan çalışma sonucu Uğur Mumcu Mahallesi 2117 sokakta bebo lakabı ile tanınan Musa Ç. (1987) ve Emin K.’yı fiziki takibe aldı. İki sokak satıcısının uyuşturucu madde sattığı sırada operasyon düzenleyen ekipler, iki satıcı ile birlikte uyuşturucu satın alan üç kişiyi de gözaltına aldı.

Operasyon sırasında Musa Ç. ve Emin K.’nın üzerinde bulunan uyuşturucu maddeyi yere dökerek kaçmaya çalıştığı, ekiplerin kıskıvrak yakaladığı belirtildi.

BEBO LAKAPLI ZEHİR TACİRİ

Bebo lakaplı zehir tacirinin üzerinde yapılan aramada; 27.20 gram uyuşturucu madde ve satıştan elde edilen 525 TL para ele geçirildi.

Musa Ç.’nin Uğur Mumcu Mahallesi’nde bulunan evinde de arama yapan Asayiş büro ekipleri,  1.12 gram uyuşturucu madde ve uyuşturucu kullanımı için hazırlanmış “kova” olarak tabir edilen düzenek ele geçirdi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Musa Ç. ve Emin K. tutuklanarak cezaevine gönderildi.  İki zehir tacirinden uyuşturucu satın alan üç kişi ise serbest bırakıldı.

Yorumlar

Tasarım | Enba