Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 9 Mart 2016

Sultangazi’de Yanan Fabrikanın Sahibi Açıklamalarda Bulundu

Geçtiğimiz ay Sultangazi’de alüminyum ürün imalathanesi olarak kullanılan 3 katlı fabrikada yangın çıkmış ve itfaiyenin uzun süreli uğraşları sonucu söndürülen yangın büyük çaplı maddi hasara neden olmuştu.
Sultangazi’de Yanan Fabrikanın Sahibi Açıklamalarda Bulundu
Ali Baba Halı Yıkama

Yangın esnasında olay yerine gelen ulusal basın mensuplarının çevrede biriken ve olayı izleyen vatandaşlarla yaptığı ayaküstü röportajlarda bazı vatandaşlar, kendilerinin bu imalathaneden şikayetçi olduklarını ve imalathanenin kaldırılması için daha evvel belediyeye başvuruda bulunduklarını dile getirmişlerdi.

Gazetemize telefonla ulaşarak konu hakkında açıklamalarda bulunan Aras Metal Fabrikasının sahibi Yavuz Aras, basın mensuplarının konula ilgili olarak kendisiyle hiçbir fikir alışverişinde bulunmadıklarını ve açıklama diye fikirleri alınan vatandaşların kendi fabrikasının yakınında bile oturmadıklarını ve söyledikleri şeylerin birçoğunun doğru olmadığını söyledi.

Aras, “Açıklama yapan vatandaşlar benim fabrikamın yakında bile ikamet eden vatandaşlar değiller. Benim iş yerim ruhsatı olan, 24 kişinin istihdam edildiği, iş güvenliği sözleşmesi olan bir işyeriydi. Sözde açıklama yapan vatandaşlar öyle bir ima yaratıyorlar ki, sanki biz merdiven altı imalat yapan, tedbir almayan ve çevreye zarar veren bir işletmeyiz.”

“2008 yılından beri biz burada üretim yapıyoruz. Hiçbir eksiğimiz yoktu. Vergilerimizi düzenli olarak ödeyen, ekonomiye katkı sunan bir firmaydık.”

yavuz-aras-aras-metal

“Tek vardiya çalışan ve sanayi bölgesinde faaliyet gösteren bir firma nasıl olurda çevredekiler tarafından şikayet edilir. Bunlar doğru şeyler değil. Haber yapan arkadaşlar bu konuda benim de fikrime başvurabilirlerdi. Ama bunu yapmadılar. Benim fabrikam yandı ama en çokta bu yanlış ve art niyetli ithamları duyduğumda üzüldüm. Ben aynı zamanda Erzurum Tekman Derneği başkanıyım. Benim hiç kimseye zararım olmamıştır ve olamazda. Benim komşularım eğer durumdan şikayetçi olsalardı ben bu konuyu muhakkak olarak değerlendirir ve gerekirse fabrikamın yerini değiştirirdim.” Dedi.

Aras, yangında yaklaşık olarak 700 Bin TL zarar gördüklerini söyleyerek, tezgahını yeniden kurmak için kolları sıvadığını söyledi. İmalathanenin İkitelli organize sanayine taşıyacaklarını ifade eden Yavuz Aras, aynı zamanda Sultangazi’de ikamet ettiğini ve Sultangazi’de ikamet etmekten memnun olduğunu dile getirdi.

 

Tasarım | Enba