Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 26 Eylül 2020

Sultangazi’de yankesicilik iddiası

Sultangazi’de pazarda yankesicilik yaptığı iddia edilen bir kadın, pazarcı esnafı tarafından suçüstü yakalandı. Olay yerine polisin gelmesi beklenirken, kadının kaçmaması için bir pazarcı esnafın kadının saçından tutup çektiği görüldü.

Olay, dün saat 16.00 sıralarında Cumhuriyet Mahallesi’nde Cuma günleri kurulan pazarda meydana geldi. Pazarda alışveriş yapan iki kadının yanına gelen ve yankesicilik yaptığı öne sürülen bir kadın, alışveriş yapan iki kadının cebinden cüzdanını ve cep telefonlarını çaldı. Kadınlardan birinin cüzdanın çalındığını fark edip bağırması üzerine şüpheli kadın kaçmaya başladı. Pazarcı esnafı kadını yakaladı.

Kadını yakalayan pazarcı esnafı durumu polise bildirdi. Polisin gelmesi beklenirken, şüpheli kadın ile mağdur olan iki kadın arasında zaman zaman arbede yaşandı. Şüpheli kadına saldırmaya çalışan iki kadına pazarda görevli zabıta memurları engel oldu. Şüpheli kadının kaçmaması için bir pazarcı esnafının kadının saçından tutup çektiği görüldü.

Polisin olay yerine gelmesiyle iki kadın, şüpheli kadından şikayetçi oldu. Taraflar, ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

 

Yorumlar

Tasarım | Enba