Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 29 Kasım 2020

Sultangazi’de yasağı ihlal eden alkollü sürücü böyle yakalandı!

Sultangazi’de sokağa çıkma kısıtlamasından sonra oluşturulan kontrol noktasından otomobille kaçan şüpheliyi, 50 metre ileri de Gece Kartalları önünü keserek durdurdu. Alkollü araç kullandığı tespit edilen sürücüye 7 bin TL para cezası verildi, ehliyetine 5 yıl el konuldu.

Sultangazi’de koronavirüs tedbirleri kapsamında, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması için denetleme yapan polislerin “dur” ihtarına uymayan kişi, kaçtı. Kontrol noktasının yaklaşık 50 metre ilerisinde bulunan Gece Kartalları aracın önünü keserek durdurdu. Sürücü F.E.’nin alkollü olduğu tespit edildi. Otomobil içerisinde çok sayıda alkol şişesi çıkarken, alkol testi yapılan şahıs 269 promil alkollü çıktı.

“İŞTEN GELDİM”

Gece Kartalları ve polis ekiplerinin sokağa çıkma kısıtlamasını hatırlatması üzerine sürücü F.E., işten çıktığını ve eve gittiğini söyledi. Ekipler, alkollü araç kullandığını ve uygulama noktasında durmadığını hatırlatması üzerine, kontrol noktasındaki ekipleri görmediğini ifade etti. F.E., trafik polislerine kendisine yönelik işlem yapmamaları için uzun süre de dil döktü.

Sürücüye sokağa çıkma kısıtlamasından, maske takmamaktan, alkollü araç kullanmaktan ve dur ihtarına uymamak suçundan toplamda 7 bin TL ceza kesildi. Sürücünün ehliyetine 5 yıl süreyle el konulurken, F.E.’nin daha önce de alkollü araç kullanmaktan cezai işlem yapıldığı öğrenildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba