Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 7 Haziran 2021

Sultangazi’de yere düşen parayı bebek arabasıyla perdeleyip aldılar

Sultangazi’de kaldırımda yürüyen Hasan Akdoğan, cebinde bulunan 1.300 TL’yi yere düşürdü. Kısa bir süre sonra parayı düşürdüğünü fark eden Akdoğan, güvenlik kamerasından yere düşen parayı bebekli bir ailenin aldığını görünce şok geçirdi.

Olay, geçtiğimiz hafta Cumartesi günü Uğur Mumcu Mahallesi’nde yaşandı. Bir mali müşavirde çalışan Hasan Akdoğan, spor salonuna gittiği sırada cebindeki cep telefonunu çıkardığı sırada cebinde bulunan ve bir müşterilerine ait bin 360 TL’yi yere düşürdü. Kısa bir sonra cebindeki paranın düştüğünü fark eden, geri dönerek düşen paraları aramaya başladı. Cep telefonunu çıkardığı noktaya gelen burada da düşen paraları bulamayınca bir iş yerinin güvenlik kamerasını izlemeye başladı. Görüntüleri izleyen Akdoğan, ikinci bir şok yaşadı. Yere düşen paranın bu sırada kaldırımda yürüyen bebekli bir aile tarafından çalındığını gördü. Soluğu karakolda alan Akdoğan, görüntülerdeki kişilerden şikayetçi oldu.

“GÖRÜNTÜLERİ İZLEDİĞİMDE ‘İNSANLIK ÖLMÜŞ’ DEDİM”

Yaşananları anlatan Hasan Akdoğan, “Para müşterinin parasıydı. Cebime koydum. Kaldırımda yürürken cebimden cep telefonumu çıkarırken parayı düşürüyorum. Sokağın sonuna gittiğimde parayı düşürdüğümü fark ettim. Parayı aramak için telefonu cebimden çıkarttığım noktaya geldim. Burada bulunan bir iş yerinin kamerasındaki görüntüleri izlediğim de bebekli bir ailenin parayı aldığını gördüm. Görüntüleri izlediğimde ‘insanlık ölmüş’ dedim. Parayı alan kişilerin en kısa sürede iade etmelerini istiyorum” dedi.

“ADAM ÇOCUKLA İLGİLENİYORMUŞ GİBİ YAPMIŞ”

Olay anına tanık olan esnaf Mehmet Çakmak ise, “Ben çalışıyordum. Bebekli aile geldi. Adam çocukla ilgilenmek için yere eğildi. Ama ben parayı aldıklarının farkında değildim. Adam çocukla ilgileniyor gibi yapmış, bayan da parayı almış. Sonra arkadaş gelip parasının kaybolduğunu söyledi. Fark etmedim, fark etseydim müdahale ederdim. Ben görüntüleri izlediğimde şok oldum” diye konuştu.

OLAY ANI KAMERADA

İş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan olayda, kaldırımda yürüyen karı kocanın yerdeki parayı fark ettikleri, paranın bulunduğu yere geldikleri sırada adamın iş yerinin önünde çalışan Mehmet Çakmak’ın fark etmemesi için eğilerek bebek arabasında bulunan çocukla ilgilendiği, bu sırada kadının da yerdeki parayı aldığı ve daha sonra yoluna devam ettikleri görülüyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba