Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 29 Temmuz 2021

Sultangazi’de yılan tedirginliği

Sultangazi’de sokak içerisinde görülen yılan mahalle sakinlerini tedirgin ediyor. İtfaiye ekiplerinin termal kameralı yılanı bulma çalışmaları sonuçsuz kalınca, vatandaşlar yılanın saklandığı yerden çıkması için son görüldüğü yere süt bıraktı.

Sultangazi Sultançiftliği Mahallesi’nde bir binanın önünde görülen yılan, mahalle sakinlerini tedirgin ediyor. Yaklaşık bir haftadır bir binanın önündeki kaldırım altına saklanan yılanı gören vatandaşlar durumu itfaiyeye bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yılanın son görüldüğü yerde çalışma başlattı. Termal kamera kullanarak yılanın bulunduğu yeri tespit etmeye çalışan ekipler, kaldırım taşlarını söktü. Vatandaşlar ve çocuklar, ekiplerin çalışmasını tedirginlikle izlerken çalışmalar sonuç vermeyince itfaiye ekipleri yaklaşık 1 saat süren çalışmayı noktaladı.

İtfaiye ekipleri olay yerinden ayrıldıktan sonra bir mahalle sakini, yılanın görüldüğü bölüme süt bıraktı. Yılanın süt kokusunu alarak saklandığı yerden çıkacağını düşünen mahalle sakinleri uzun bir süre oturarak yılanın çıkmasını bekledi.

Mahalle sakinlerinden Zehra Yıldız, “Yaklaşık 10 gündür yılan görüyoruz. Ben sokaktaki 3-4 kediye bakıyorum. Son günlerde kedilerin sürekli aynı noktada durup, oraya bakınca yılanı gördüm. 3-4 kere gördüm. Kedilerim ölecek diye korkuyorum. Çok tedirginim ve korkuyorum. Üçüncü katta oturmama rağmen komşularım üçüncü kata bile çıkabilir diyorlar. İtfaiye ekipleri de bulamadı. Sütü koyduk. İnşallah olduğu yerden çıkar” dedi.

Yılanın görüldüğü bölüme süt bırakan bir başka mahalle sakini ise, “Yılan sütün kokusuna gelir. Bizde çocuklarımız da tedirginiz. Camlarımızı açamıyoruz. Geceleri uyuyamıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba