Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 7 Haziran 2019

Sultangazi’de Yılanlar Evlere Kadar Girdi! Vatandaşların Yılanlarla İmtihanı

Havaların ısınması ile birlikte sık sık görülen yılanlar şehir merkezinde de görülmeye başlandı.

Sultangazi’de, Kent Ormanı’na yakın iki mahallede yılanlar sokak ve evleri mesken tuttu. İki farklı adreste kaydedilen görüntülerde, vatandaşların yılanlara verdiği tepkiler komik görüntüler oluşturdu.

“SÖYLE YILANA EVE GİRMESİN”

75.Yıl Mahallesi’nde halkın ve çocukların yoğun olduğu sokakta görülen yaklaşık 2 metre uzunluğundaki yılan korkuya neden oldu. Yılanı görenler cep telefonlarına sarıldı. Yılanı görüntüleyen vatandaş ile bir arkadaşı arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Görüntüyü çeken arkadaşına seslenen bir kişi, “Söyle eve girmesin” diyor. O anları kaydeden kişi ise, “Olur abi söyleyeyim. Girme eve. Ne deyim abi. Manyak mıyım ben?” diye cevap veriyor.

“KİM GETİRDİ SENİ BENİM KAPIMA?”

Zübeyde Hanım Mahallesi’nde çekilen bir başka görüntü de ise, evinin önünde yılan ve kediyi gören kadın, yaralı olduğu düşünülen yılanla ilginç bir diyalog kuruyor. Bir yandan o anları görüntüleyen, bir yandan da hareketsiz bir şekilde duran yılana seslenen kadın, “Kim getirdi seni benim kapıma? Ya da niye geldin? Hadi git yavrum” diye konuşuyor. Daha sonra kedilerin yılanı yaraladığını söyleyen kadın, kapının önünde bulunan kediye de dönerek, “Çıkın buradan. Ben bunu ormana atayım” diyor.

İŞTE O ANLAR…

Yorumlar

Tasarım | Enba