Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 18 Şubat 2017

Sultangazi’de yüzde 70 hayır çıkar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski İlçe Başkanı Ali Boztaş, referandumda yüzde 70 oranında hayır çıkacağını iddia etti.

Emin Haber’e konuşan CHP’li Ali Boztaş, referandumda Sultangazi’den çıkacak sonuçla ilgili tahminde bulundu. Boztaş, 16 Nisan’da gerçekleşecek olan referandumda ülke genelinde yüzde 60, Sultangazi’de ise yüzde 70 oranında ‘hayır’ oyu çıkacağını söyledi.

Nisan ayında yapılacak halk oylamasının Türkiye’nin kaderini etkileyecek bir tercih olduğuna vurgu yapan Ali Boztaş, bu referandumun bir parti seçimi olmadığını söyledi. Boztaş, “Bugüne kadar hangi partiye oy vermiş olursanız olun, bu seçim bir parti tercihinin yapılacağı seçim değil. Dolayısıyla burada bir partiyi seçmeyeceğiz, bir partiye oy vermeyeceğiz. Bu seçimde ülkemizi yönetecek olan bir kişiye tüm yetkilerin verilip verilmeyeceğinin seçimi olacak. Onun için Sultangazililerin tercihini yaparken buna göre hareket etmesini gönülden arzu ediyorum.” Dedi.

Savaş meydanlarında kurulan Türkiye Cumhuriyeti rejiminin değiştirilmeye çalışıldığını ifade eden Boztaş, “İnsanlık tarihi iktidarların gücünün sınırlandığı mücadelelerin bir tarihidir. Kralların, şahların, padişahların, başkanların gücü sınırlanarak özgürlükler alanı genişletilmiş, hukuk devleti inşa edilmiştir. Şimdi yapılmak istenen maalesef tarihin akışına ters bir durum ve bir kişiye sınırsız iktidar yetkilerinin verilmek isteniyor olmasıdır. Ve milletimizin buna izin vermeyeceğine inacımda tamdır. Ülke genelinde yüzde 60, Sultangazi’de ise yüzde 70 oranında hayır oyu çıkacağına inanıyorum. Rejimi yıkmak isteyenlere halkımız sandıkta en güzel cevabı verecektir” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba