Eminhaber.Org

Sultangazi’deki bıçaklı kavganın görüntülerini böyle izlemeye çalıştılar

Sultangazi’de bir bakkalda meydana gelen kavgada iki kardeş bıçaklandı. Saldırgan olay yerinden kaçarken, polisin olayla ilgili kamera kayıtlarını incelediği sırada yabancı uyruklu çok sayıda kişi sosyal mesafe kurallına uymayarak, dışarıdan görüntüleri film izler gibi izlemeye çalıştı.

Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi Ordu Caddesi üzerinde bulunan Suriye uyruklu iki kardeşin işlettiği bakkalda henüz belirlenmeyen nedenden dolayı kavga çıktı. Bakkala gelen Suriye uyruklu iki kişi, bakkal sahibi iki kardeşle tartışmaya başladı. Tartışma daha sonra kavgaya dönüştü. Taraflar çevredekilerin araya girmesiyle ayrıldı. İki şahıs bakkaldan çıkarak olay yerinden ayrıldı. Yaklaşık yarım saat sonra olay yerine geri gelen ikili bakkal sahipleriyle yeniden tartışmaya başladı. Tartışma caddeye taştı. Bakkal sahipleriyle kavga eden şahıslardan biri yanında getirdiği bıçakla, kardeşlerden birine saldırdı. Aldığı bıçak darbesiyle yere yığıldı. Saldırgan ise koşarak olay yerinden ayrıldı. Yaklaşık iki dakika sonra elindeki bıçakla olay yerine geri gelen saldırgan bu sefer diğer kardeşi belinden bıçaklayarak, olay yerinden koşarak kayıplara karıştı.

İki kardeş, çevredekilerin yardımıyla olay yerinin yakınında bulunan özel bir hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan tedavilerinin ardından Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan kardeşlerden birinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Bilgi verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olay yerine şerit çekerek inceleme başlatan polis, kaçan saldırganların kimliğini kısa sürede tespit etti. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

FİLM İZLER GİBİ GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEYE ÇALIŞTILAR

Öte yandan, polisin olayla ilgili güvenlik kameralarını incelediği sırada çoğu yabancı uyruklu dışarıdan görüntüleri film izler gibi izlemeye çalıştı. Sosyal mesafe kurallarına uymayarak görüntüleri izlemeye çalışan şahıslar, kameraya yansıdı.

“GELEN KİŞİNİN ELİNDE BIÇAK VARDI”

Olayın görgü tanıklarından Mikail Döğer, “İki tane arkadaş geldi buraya. Suriyelilerle kavga ettiler. Önce tartıştılar sonra bir birine girdiler. Çevredekiler kavgayı ayırdı. İki şahıs buradan ayrıldı. Yarım saat sonra tekrar geri geldiler. Gelen kişilerden birinde bıçak vardı. Önce birini bıçakladı, olay yerinden koşarak uzaklaştı. Aradan iki dakika sonra bir daha geldi. Bu sefer bakkal sahibini bıçakladı” dedi.

OLAY ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Olay anı ise bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, kavganın dışarıya taştığı an çevrede bulunan vatandaşların kavgayı meraklı gözlerle izlediği görülüyor. Daha sonra bıçaklı saldırganın kaçtığı, yaklaşık iki dakika sonra yeniden elindeki bıçakla olay yerine gittiği kameralara yansıyor. Kısa bir süre elindeki bıçakla yeniden kaçtığı ve iki kişinin de kovaladığı görülüyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba