Eminhaber.Org

Sultangazi’deki bu binanın sakinleri misafir kabul etmiyor

Sultangazi’de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında önlem alan bir apartmanın sakinleri, apartmanın giriş kapısına “Virüs nedeniyle misafir kabul etmiyoruz. Evde kal” yazısı astı.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyada hızla yayılan Kovid-19’un Türkiye’de görülmesinin ardından Sultangazi’de bulunan bir apartmanın sakinleri, alınan tedbirlere destek olmak ve kendilerini koronovirüs’ten korumak için misafir kabul etmeme kararı aldı. Bu kararı da binanın giriş kapısına asılan “Virüs nedeniyle misafir kabul etmiyoruz. Evde Kal” yazısı ile duyurdular.

“YAZIYI OKUMALARINA RAĞMEN GELENLER VAR”

Virüsten korktuklarını belirten bina sakinlerinden Zekine Güven, misafirliğe gelenlerin dikkatini çekmek amacıyla yazıyı astıklarını söyledi. Güven, “Evet virüsten dolayı korkuyoruz. Evde iki tane yaşlımız var. O yüzden kapıyız misafir kabul etmediğimiz yazıyı kapıya astık. Kendi sağlığımız için astık. Misafirler de dinlemiyor. O yazıyı okuyor ama yinede geliyor. Kendi akrabamız olan misafirleri mecbur alıyoruz” dedi.

Bir başka bina sakini de“Misafir kabul etmiyoruz. Kayınımın kızı asmış o yazıyı. Bizde iki tane yaşlı olduğu için misafir kabul etmiyoruz” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba