Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 17 Şubat 2018

Sultangazi’deki Cinayette Flaş Gelişme!’Bana tecavüz etti sonra ilişki yaşamaya başladık’

Eşiyle ilişkisi var diye patronunu öldürdüğü öne sürülen zanlı yakalandı

Sultangazi’de işadamı Sabri Altunbaş’ın 12 kurşunla vurularak öldürülmesi olayı aydınlandı. Altunbaş’ın evlilik dışı ilişki yaşadığı iddia edilen kadın televizyona çıktı, “Kocamın patronuydu, bana tecavüz etti, sonra onunla ilişki yaşamaya başladık, kocam da buna kızıp onu vurdu” dedi. Bunun üzerine katil zanlısı Kastamonu’da yakalanıp İstanbul’a getirildi.

Olay şöyle gelişti:  Arif-Havva Çatal çifti, kızları Safiye Ü’nün bulunması için Müge Anlı’nın programına başvurdu. İki çocuk annesi 23 yaşındaki kadın aranırken canlı yayına bağlanan akrabalarından biri “Safiye kayınbiraderi Recep Ü. ile Çorlu’da kol kola geziyor. Bir akrabamızdan 200 bin lira istemişler” dedi. Bu kişi, ikilinin birlikte çekilmiş bir de fotoğrafını da programa gönderdi.

‘ONUNLA KOCAM TANIŞTIRDI’

Bunun üzerine Safiye Ü. ve kayınbiraderi Recep Ü. önce canlı yayına bağlandı, ardından stüdyoya geldi. İddiaları yalanlayan Safiye Ünlübaş, cinayeti ise şu sözlerle itiraf etti:

“Kocam kumar oynayan biriydi. Eve patronu Sabri Altunbaş’ı getiriyordu. Bir gün yine patronunu getirdi. Sabri Bey bana ‘Bundan sonra kocanın maaşını sana vereceğim’ dedi. Kocam da onayladı. Buna bir anlam veremedim. Sonraki günler Sabri Bey eve gelip gitmeye başladı. Bir keresinde bana tecavüz etti. Kocama söyleyemedim. Sabri Bey ile ilişkim oldu. Bunu daha sonra kocam duydu. Bana ‘Onu öldüreceğim, seni de boşayacağım’ dedi. Daha sonra Sabri Bey’in öldürüldüğünü duydum. Kocam ortadan kayboldu. Ben de hayatından endişe edip kayınbiraderimle görüştüm ve kocamı bulmak için birlikte Çorlu’ya gittim.”

AA’ya göre, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 21 Ocak’ta Sultançiftliği Mahallesi’ndeki evinin önünde silahlı saldırıya uğrayan Altunbaş’ın kaldırıldığı Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetmesine ilişkin çalışma başlattı.

KÖY EVİNDE YAKALANDILAR

İtirafın ardından Safiye Ü. ve kayınbiraderi Recep Ü., stüdyoya gelen polis tarafından sorgulanmak üzere gözaltına alındı.

İfadeler doğrultusunda polis, cinayeti azmettirdiği gerekçesiyle Recep Ü’yü gözaltına aldı.

Şüpheli Arif Ü’nün de Kastamonu’nun Cide ilçesinde bir köyde saklandığı belirleyen ekipler, düzenlenen baskınla şüpheliyi yakaladı. Şüpheli, daha sonra Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler Arif Ü. ve Recep Ü, adliyeye sevk edildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba