Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 18 Mayıs 2020

Sultangazi’deki denetimlerde ilginç anlar

Sultangazi’de polisin yaptığı denetimlerde ilginç anlar yaşandı. İzin belgesinden şüphelenilen bir kişi, polise saldırmak istedi. Suriye uyruklu bir genç ise arkadaşına bir şeyler almak için dışarı çıktığını,  yine Suriyeli uyruklu başka biri de kendisini durduran polislere yeni aldığı motosikletini denemek için dışarıya çıktığını söyledi.

Sokağa çıkma kısıtlamasının 6. Haftasında denetimlerini arttıran Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü, ilçenin farklı noktalarında yaya ve araç denetimleri yaptı. İlçenin en işlek caddelerine kurulan polis kontrol noktalarında, araçlar durdurularak, denetim yapıldı. Denetimlerde, ilginç anlar yaşandı.

POLİS MEMURUNUN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Cebeci Mahallesi ve Uğur Mumcu Mahallesi’nin kesiştiği Çanakkale Şahitleri Caddesi’nde yapılan yaya ve araç denetiminde ilginç anlar yaşandı. Polisler, durdurdukları bir araç sürücüsünün izin kağıdından şüphelendi. Polis, bir yandan evrakın sahte olabileceği ihtimali üzerine sürücünün izin kağıdını aldığı iddia ettiği Başakşehir Kaymakamlığı iletişim kurmaya çalıştı, bir yandan da sürücünün kimlik kontrolünü yaptı. Bu esnada sürücü, polis ile tartışarak bir polis memurunun üzerine doğru yürümeye başladı. Diğer polis memurları araya girerek, meslektaşlarına mukavemet etmek isteyen şahsı durdurdu. Yapılan incelemede sürücünün Başakşehir Kaymakamlığı’ndan 2 saatliğine izin belgesi aldığının öğrenilmesi üzerine, geçişine izin verildi.

“KANKAMIN İSTEĞİNİ ALMAK İÇİN DIŞARI ÇIKTIM”

Denetimlerde, polisin durdurduğu Suriye uyruklu bir genç, “Benim kankam burada oturuyor. Kankam bir şey istedi. Onu almak için çıktım” dedi. Yine durdurulan bir motosiklet sürücüsü de, motosikleti yeni aldığını ve denemek için dışarı çıktığını söyledi. Durdurulan ve maske kullanmadığı görülen bir araç sürücüsü, maskesini takması yönünde uyarıldı. Sürücü polise, “Sigara içerecektim onun için çıkardım” dedi. Bunun üzerine polis memuru, araç içerisinde sigara içilmesinin yasak olduğunu söyledi.

Yorumlar

Tasarım | Enba