Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 28 Mart 2019

‘Sultangazi’den aldıklarımızı Sultangazi’ye vereceğiz’

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı Mimar Haluk Bozkurt, iş adamlarıyla bir araya geldi.

Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden CHP Belediye Başkan adayı mimar Haluk Bozkurt, iş adamı Mahir Polat’ın Dilek Pastane, Cafe ve Restoran’da düzenlediği akşam yemeğinde ilçenin önde gelen iş adamlarıyla bire araya geldi.Programa CHP Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz ve CHP’li meclis üyesi adayları da katıldı.

İş adamı Mahir Polat, yaklaşık 20 yıldır Haluk Bozkurt’u tanıdığını belirterek, “Haluk arkadaşımız bu ilçede doğdu, bu ilçede büyüdü. Hepimizin yakinen tanıdığı bir arkadaşımızdır. Duruşuyla, bilgisiyle, kişiliğiyle belediye başkanlığını en iyi şekilde yapacağına inanıyorum. Ben hepinizden arkadaşımız Haluk Bozkurt’a destek vermesini bekliyorum” dedi.

CHP Belediye Başkan adayı mimar Haluk Bozkurt ise, Mahir Polat’a ve katılımcılara teşekkür etti. Bozkurt, “Bizim Sultangazi’ye söyleyecek çok sözümüz var. Hepiniz beni çok iyi tanıyorsunuz. Biz Sultangazi’den aldıklarımızı Sultangazi’ye vereceğiz diyoruz. İlçemizi hep birlikte yöneteceğiz. Muazzam demokrasi dediğimiz tabandan tavana doğru yöneteceğiz. 10 yıldır belediye meclis üyesiyim ve belediyenin nasıl işlediğini iyi biliyorum. Seçim olur, seçimden sonra kapılar kapanır. Bizde diyoruz ki, ilçemizi adil bir şekilde yöneteceğiz. Eşit bir şekilde yöneteceğiz. Ama bir kişinin iki dudağı arasında olmayacağız. STK’ların, muhtarların, esnafların ve vatandaşların olduğu Mahalle meclislerimizle ilçemizi yöneteceğiz. Cumhuriyet Mahallesi’nde bir dönüşüm yapmaya çalıştılar. Bunu da vatandaşa sormadan yaptılar. 7 yıldır bir türlü bu dönüşü yapamadılar. Küçük Uğur Mumcu’da bir dönüşüm yaptılar. Yine vatandaşa sormadılar. Vatandaş defalarca mahkemeyi kazanmasına rağmen yapamadılar. Bu doğru bir belediyecilik anlayışı değil. Dünya değişiyor, bizim de bu değişime ve çağa ayak uydurmamız lazım. Halkı işin içine katmadığınızda başarma şansınız çok zayıf” dedi.

Ak Parti’nin iktidara geldiği ilk yılları hatırlatarak konuşmasını sürdüren CHP Belediye Başkan adayı mimar Haluk Bozkurt, “’Yerel yönetimleri güçlendireceğiz’ dediler, ama her şeyi merkezden yönetmeye başladılar. İstanbul’da gördüğünüz o yüksek katlı konutlar İBB’nin o dönem belediye başkanı olan Kadir Topbaş’ın aldığı kararlarla yapılan konutlar değildir. Bunlar 2012 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kanunla kurulması ile birlikte merkezi idarenin onayıyla yapılmış konutlardır. Bizim artık bakış açımızın değişmesi lazım. Halkımızı bilgilendirmemiz lazım. Binalarımız kendi kendine çökmeye başlıyor. Bizler bu ilçeyi inşa eden insanlarız. Bizim artık kentsel yenileme dediğimiz modelle geçmemiz lazım” diye konuştu.

Bozkurt, konuşmasın sonunda 31 Mat Pazar günü yapılacak olan seçimlerde iş adamlarından destek istedi.


Yorumlar

Tasarım | Enba