Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 10 Ağustos 2018

Sultangazi’den Destici’ye Destek

Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe Başkanı Nail Gün ve İlçe Başkan Yardımcısı Yakup Yılmaz, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin önceki gün mecliste düzenlediği basın açıklamasında yerinde takip etti.

Mecliste idam teklifi ile ilgili basın açıklaması yapan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’yi, partisinin Sultangazi İlçe Başkanı Nail Gün ve İlçe Başkan Yardımcısı Yakup Yılmaz yalnız bırakmadı. Mecliste düzenlediği basın toplantısında idamla ilgili yasa teklifini Meclise getireceklerini ve dört siyasi parti grubundan destek isteyeceklerini belirterek, “Destek verirlerse bu referanduma gider, vermezlerse takdir yüce Meclisindir.” dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, idam cezasının yeniden hukuk sisteminde yer almasına ilişkin açıklamasının, temsil ettiği insanların duygularına olan duyarlılığından kaynaklandığını ifade etti. İdam cezasına ilişkin söylediklerinin, acımasızca bir intikam alma duygusunu kapsamadığını dile getiren Destici, “Konuya ilişkin genel eleştiriler, masum insanların idam edilebileceği yönündedir. Ancak unutmayalım bu hatalı kararlar, sadece masumlara hüküm vermek şeklinde değil, gerçek bir suçluyu beraat ettirme şeklinde de gerçekleşebilmektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

BBP Genel Başkanı Destici’nin açıklamasını bazı üst düzey parti yetkilerinin yanı sıra BBP İlçe Başkanı Nail Gün ve İlçe Başkan Yardımcısı Yakup Yılmaz’da takip ederek, Genel Başkanlarının idam teklifine tam destek verdiler.  Basın açıklamasından sonra BBP Genel Merkezi’nde Genel Başkan Destici ile görüşen Nail Gün ve Yakup Yılmaz, milletin duygularına tercüman olan Destici’ye teşekkür etti.

Nail Gün ve Yakup Yılmaz, daha sonra şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabrini ziyaret etti.

Yorumlar

Tasarım | Enba