Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 8 Aralık 2017

Sultangazi’den Kudüs’e Destek Mitingi

Amerika Birleşik Devletlerinin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması tüm dünyada olduğu gibi Sultangazi’de de protesto edildi. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda ‘Sultangazi’den Kudüs’e Destek’ mitingi düzenlendi. Mitinge Ak Parti Milletvekili Şirin Ünal, Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, BBP İlçe Başkanı Nail Gün, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cuma namazından sonra 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nı dolduran Sultangazililer ABD’ye ve İsrail’e lanet okudular. Mitingde konuşan Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Kudüs’ün dün yanındaydık bugün yanındayız ve yarın da yanında olacağız. Filistin’in bu direnişini her zaman destekleyeceğiz. Kudüs bizim mahremimiz. Mescid-i Aksa bizim ilk kıblemiz. Her Müslümanın evi Mescid-i Aksa’dır.” Dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe Başkanı Nail Gün ise Sultangazi 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nı dolduran kalabalığın hafife alınmayacak kadar güçlü bir kalabalık olduğunu dile getirerek, “Bu meydan şerefsiz ABD’ye, İsrail’e ve batı ülkelerine korku sarıyor.” Şeklinde konuştu.  ‘Sultangazi’den Kudüs’e Destek’ mitingin de konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Yusuf Özel, İncirlik’in kapatılmasını ve Ayasofya’nın cami olarak yeniden ibadete açılmasını talep etti. Özel, vatandaşları ABD ve İsrail ürünlerini boykot etmeye de davet etti.

Miting Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan ve Milletvekili Şirin Ünal’ın konuşmasıyla sona erdi.


Yorumlar

Tasarım | Enba