Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 7 Temmuz 2020

Sultangazi’den vahşet görüntüleri! Kapalı kasada havasız kalan kurbanlıklar telef oldu

Anadolu yakasından Avrupa yakasına sıcak havada kapalı kasa kamyonetlerle getirilen 4 kurbanlık hayvan telef oldu. 2’si ise ölmek üzereyken sahipleri tarafından sokak ortasında kesildi.

Olay, Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi’nde yaşandı. Çok sayıda büyükbaş kurbanlık, sahipleri tarafından Anadolu yakasından Avrupa yakasına kapalı kasa kamyonetler içerisinde taşındı. Habibler Arnavutköy bağlantı yolunda hayvanların kapalı kasa içerisinde havasız kaldığını fark eden hayvan sahipleri, İsmetpaşa Mahallesi’nde bir sokağa girerek, kamyonetin kasasını açtı. Diğer bir kamyon ise yol üzerinde durarak, kasası açıldı. Mahalle sakinlerinin iddiasına göre kapalı kasa kamyonetlerde havasız kalan 4 hayvan telef olurken, 2 hayvan ise telef olmasın diye olay yerinde kesildi.

Yaşananları anlatan bir mahalle sakini, “Bir tane kamyon geldi. Açıtılar kapıları. Kamyondaki 2-3 tane hayvan ölmüş, kestiler. Diğer hayvanları çıkardılar buraya. Ondan sonra gittiler. Nereye gittiklerini bizde bilmiyoruz. Kestikleri hayvanları arabaya attılar, sonra geldiler diğerlerini aldılar gittiler” dedi.

Bir başkan mahalle sakini ise, “2 tane kapalı kasa kamyon geldi. Bir tanesi sokağa geldi. Kapısını açtılar. 1 tane hayvan ölüyormuş. ‘Bıçak yok mu?’ diye bağırdılar. Onu hemen kestiler. Ondan sonra ikinciyi kestiler arabanın içinde. Diğer kamyonda yol üzerindeydi. Orada da 4 tane kestiler. Pek iyi olmadı o hayvanlara. Kestikten sonra götürdüler. Canlı hayvanları burada bıraktılar. Sonra gelip onları da götürdüler. Birkaç kere ‘siz nereden geldiniz?’ diye sorduk, söylemediler” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba