Eminhaber.Org

Sultangazili berberlerin iş yeri kapatma talebi

Koronavirüs tehtidinden dolayı vatandaşların toplu bir şekilde bulunabilecekleri bir çok mekanın geçici süreliğine kapatıldığını belirten berberler, müşterileriyle yakın temas içerisindeki olduklarını belirterek İstanbul’daki tüm berberlerin geçici olarak kapatılmasını istedi.

Koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında en son İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelgeyle tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durduruldu. Berber ve kuaförler ise kapsam dışında bırakıldı.

“MÜŞTERİ DEĞİL, OTURAN SAYIMIZ ARTTI”

Sultangazi’de faaliyet gösteren berberler, alınacak bir kararla İstanbul’daki tüm berberlerin kapatılmasını talep etti. Berber Murat Şansaz, “Kahvehaneler, kafeler ve çay ocaklarının hepsi kapalı. Dışarıda gezip de bir yer bulmayan insanlar, berberlere geliyorlar. Oturuyorlar. ‘Kalk git’ diyemiyoruz. Biz müşterilerle bire bir temas halindeyiz. Yaşlı bir amca geliyor ‘ben 70 yaşındayım. Zaten yaşım gelmiş’ diyor. Buradaki insanları riske atıyor. Dışarıda gidecek yeri yok çünkü. Kahvehaneler, cafeler, çay ocaklarının kapanmasından sonra müşteri değil, oturan sayımız arttı.  1 metre 1.5 metre mesafe olunması gerekirken biz 20 santim mesafe ile çalışmak zorunda kalıyoruz. Bu hastalığa hep birlikte topyekun karşı koymamız gerekiyor. Berberler şu anda risk altında. Yayılmaması açısından önlemler alınması gerekiyor. Kişisel olarak kapattığımızda, diğer arkadaş açıkken müşteri kaybı olma olasılığı oluyor. Biz topyekun bir karar alınmasınız istiyoruz” dedi.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sultangazi’de depo yangını

Sultangazi’de depo yangını

Tasarım | Enba