Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel 23 Eylül 2013

Sultangazili Kadınlar CHP İle Buluştu

Adil-Ev Kadın Kolları Başkanı Siner Çetinkaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve Sultangazi Kadın Platformu Başkanı Gülçin Mert ve Yönetim Kurulunun katıldığı katıldığı kahvaltılı toplantıya CHP İlçe Başkanı Ali Boztaş, CHP İlçe Başkan Yardımcıları Selma Taştekin, Serpil Akkaya Kuruçay, Duygu Doğan, CHP Kadın Kolları Temsilcisi Lütfiye Çam ve 100’e yakın kadın katıldı.


 


Sultangazili kadınlarla bir araya gelerek CHP’den beklentilerin ve ilçenin sorunlarının konuşulduğu toplantıda konuşan CHP İlçe Başkanı Ali Boztaş, Sultangazi’de ve Türkiye’de kadın olmanın zor olduğunu, her türlü yükün kadınların çektiğini CHP iktidarında kadına verilen değer ve haklarla bütün bu sorunların sona ereceğini söyledi.


 


 

Kahvaltılı toplantıda kadınlar Sultangazi’de en büyük sorun olan Eğitim ve uyuşturucu satışını gündeme getirdiler. CHP’ne eğitim sorunları ve uyuşturucu satışıyla ilgili sıkıntılarını dile getiren kadınlar, özellikle okul çevrelerinde yaşananlardan ciddi anlamda endişeli olduklarını ve çocukları için korktuklarını dile getirdiler. 60 kişilik sınıflarda eğitim verildiğini dile getiren kadınlar CHP’den yaşanan bu problemleri çözmeleri konusunda destek istediler.

 


CHP İlçe Başkanı Ali Boztaş, ilçede yaşanan eğitim sorununu yakından takip ettiklerini ve uyuşturucunun kol gezdiğini söyleyerek, “CHP olarak bu konuları gerekli mercilere her zaman ilettik ve iletemeye de devam edeceğiz” dedi.


 


CHP İlçe Başkanı Ali Boztaş’ın eşi Reyhan Boztaş’ın da katıldığı kahvaltıda 2014yerel seçimlerinde kadınların rolü de de konuşuldu.


 

Yorumlar

Tasarım | Enba