Eminhaber.Org

Sultangazili kasaptan et ve tavuk zammına tepki

Ramazan ayı öncesinde kırmızı et ve tavuk fiyatlarına zam yapılmasına kasaplardan tepki geldi. Sultangazi’de hizmet veren Lütuf Can Et ve Tavuk Pazarı’nın sahibi Kıyasettin Aydın, “Ramazan ayı öncesinde et ve tavuk fiyatlarında zamlar başladı. Bu Ramazan ayının ortalarına kadar devam eder. Ne hikmetse ülkemizde Ramazan ayı öncesi herkes bir zam yapıyor. Aslında doğru olan bu değil” dedi.

Lütuf Can Et ve Tavuk Pazarı’nın sahibi Kıyasettin Aydın, yaklaşan ramazan ayı öncesi tavuk ve kırmızı et fiyatlarının artmasını eleştirdi. Her yıl ramazan ayı öncesinde tavuk ve et fiyatlarında istenmeyen artışın gündeme geldiğini belirten Aydın, “Ramazan ayı geldiğinde keşke büyük tüccarlar, et sektörünü elinde bulunduran tekelciler zam yerine indirim yapsa da bizim gibi küçük esnaflarda ucuz ucuz eti satsa, vatandaşta rahatlıkla Ramazan ayını geçirse” diye konuştu.

Tavuk fiyatlarına 1 ay içerisinde 4 TL, et fiyatlarına ise 2,5 içerisinde 6 lira zam yapıldığını kaydeden Kıyasettin Aydın, “Fiyatlar yükseldikçe vatandaşın alım gücü düşüyor. Buda bizi etkiliyor. Adını sanını bilmediğimiz vergiler ödüyoruz. Ne hikmetse kimse bizim yani küçük esnafın bu konuda neler yaşadığına bakmıyor. Yetkililerden kesinlikle bu işe el atmasını istiyoruz. Bizim gibi küçük esnaflar yok olursa, mesleği öğretecek kimse de kalmayacak. Bu mesleği yapacak kimse de kalmayacak. Ramazan ayı geldiğinde neden zam yapıyorlar? Bundan dolayı yüksek mevkide ki yetkililere sesleniyoruz; bu et fiyatlarında ki artışlara lütfen müdahale edin” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba