Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 13 Mart 2018

Sultangazili Öğrenciler Hayalindeki Polisi Çizdi

Sultangazili Öğrenciler Hayalindeki Polisi Çizdi
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün, İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği  ‘Hayalimdeki polis’ konulu ortaokullar arası resim yarışmasının ödül töreni Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Hayal dünyalarındaki polisi çizen ortaokul öğrencileri ödüllendirildi. Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün, ilçe kaymakamlığı ve ilçe milli eğitim müdürlüğü ile birlikte düzenlediği ‘Hayalimdeki polis’ konulu resim yarışması sona erdi. Yarışmada dereceye giren öğrencilere Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla ödülleri verildi.

Gazi Mahallesi olarak bilinen üç mahallede yapılan ‘Hayalimdeki polis’ konulu ortaokullar arası resim yarışmasına katılan öğrenciler, hayal dünyalarındaki polisi çizdi. “Hayalimdeki polis” ismi verilen yarışma ile öğrencilerin polis algısı tespit edilmeye çalışıldı. Yarışmaya yaklaşık 300 öğrenci katıldı. Dereceye giren öğrenciler ise ödüllendirildi.

Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ödül törenine; Sultangazi İlçe Emniyet Müdürü Ufuk Kayadelen, Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir,MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel,Belediye Başkan Yardımcısı Ali Başkaya, TEM Güvenlik Büro Amiri Fatih İşlek,muhtarlar, STK temsilcileri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ödül töreni, İlçe Emniyet Müdürü Ufuk Kayadelen’in açılış konuşmasıyla devam etti.

Ödül töreninde konuşan Sultangazi İlçe Emniyet Müdürü Ufuk Kayadelen, ‘hayalimdeki polis’ konulu resim yarışmasının neden Gazi Mahallesi’nde bulunan okullar arasında düzenlediklerini şu şekilde açıkladı: “Çünkü bu bölgede okullara giden değerli öğrencilerimizin ne kadar vefakar ve cefakar olduklarını bizler çok iyi biliyoruz. Onlar kimi zaman Molotofların içinde kaldılar, kimi zaman olayların içinde kaldılar, kimi zaman silahların gölgesinde kaldılar. Tüm bunlara rağmen okuma azimlerini hiçbir zaman yetirmediler. Onlar iyi bir birey olmak adına, iyi bir yurttaş olmak adına eğitimlerine her zaman devam ettiler. Onun için tüm öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum. Sizlerin iyi bir insan, iyi bir yurttaş olabilmeniz için elimizden geleni yapacağımız adına teşkilatım adına söz veriyorum. Elimizden gelen her şeyi sizler için yapmaya devam edeceğiz.” Dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahi Demir ise, Gazi Mahallesi’nde öğrencilerin okullarına huzur ve güven içerisinde gittiklerini söyledi.

Hayalimdeki polis’ konulu ortaokullar arası resim yarışmasının ödül töreninde öğrenciler okudukları ‘polis’ temalı şiirler ve öğrencilerden oluşan koru seslendirdiği eserlerle büyük beğeni topladı.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere; 2015 yılında Gazi Mahallesi’nde gerçekleşen terör saldırısında şahadete eren polis memuru Muhammet Fatih Sivri, Şehit Ömer Halisdemir ve şehit Fethi Sekin kategorisinde ödülleri verildi.İlginizi çekebilir

Boğazı kesilerek katledildi

Boğazı kesilerek katledildi

Tasarım | Enba