Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 4 Ocak 2018

Sultangazili Öğrencilerin Hazırladığı ‘Kudüs’ Dövizleri Onları Çok Rahatsız Etti

İslami değerlere olan hazımsızlığıyla bilinen aşırı mezhepçi Birgün Gazetesi, Sultangazi’de bir okulun panolarına asılan Kudüs dövizlerinden rahatsız oldu. Birgün, ‘Ortaokulun her yerini Kudüs ile donattılar’ başlıklı haberinde İslami değerlere olan hazımsızlığını da bir kez daha gözler önüne serdi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına bir tepkide Malkoçoğlu Mahallesi’nde bulunan Hüseyin Ersu Ortaokulu öğrencilerinden geldi. Öğrenciler tepkilerini hazırladıkları dövizlerle dile getirdi. Öğrencilerin hazırladıkları dövizler okulda bulunan panolara asıldı.

Dövizlerde “Kudüs Bizler İçin Selahaddin’in Rüyası Abdulhamid’in Davasıdır, Free Palestine, Kudüs İslam’ındır, Yıkılsın İsrail Yaşasın Kudüs, Yıkılasın İsrail Enkazını göreyim sana ülke diyenin yüzüne tüküreyim” gibi ifadeler kullanıldı. Öğrencilerin hazırladığı ve dövizlerde kullanılan ifadeler İslami değerlere hazımsızlığıyla bilinen aşırı mezhepçi Birgün Gazetesi’ni rahatsız etti.

‘Ortaokulun her yerini Kudüs ile donattılar’ başlıklı haberde Birgün Gazetesi sözde haberde “İslamcı” ifadelerin yer aldığına vurgu yaparak, hazımsızlığını bir kez daha gözler önüne serdi.


Yorumlar

Tasarım | Enba