Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 22 Mart 2018

Sultangazili olduğumuzu unutmamalıyız

Sultangazili olduğumuzu unutmamalıyız
Ali Baba Halı Yıkama

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) Başkanı Ahmet Süt, Sultangazi’de ikamet eden hemşerilerine seslendi; “Kimse ‘Adıyamanlıları önemsemez, Adıyamanlılar bir yere getirilmezler.’ gibi özgüveni düşük söylemlerde artık bulunmamamız lazım”

Merkezi 50. Yıl Mahallesi’nde bulunan Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği’nden “Abdurrahman Dursun” açıklaması geldi. Dernek başkanı Ahmet Süt yaptığı açıklamada Sultangazi’de ikamet eden Adıyamanlıların mikro milliyetçilikten kaçınmaları gerektiğine vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla Sultangazi İlçe Başkan adayı olarak belirlenen av. Abdurrahman Dursun’u tebrik eden AKYAD Başkanı Ahmet Süt, “Hepimiz biliyoruz ki, siyasi partiler il, ilçe, belde ve hatta mahallelerde kendi partilerini yönetecek başkanları, partilerinin iç dinamiklerini kullanarak arazinin durumuna göre belli bir strateji ile seçerler.” İfadelerini kullanarak, hemşerilerine seslendi.

Süt; “Değerli hemşerilerim, ‘Kimse Adıyamanlıları önemsemez, Adıyamanlılar bir yere getirilmezler” gibi özgüveni düşük söylemlerde artık bulunmamamız lazım diye düşünüyorum. Demek ki, insan hakkıyla çalışınca sesini bir yerlere duyurabiliyormuş.

Tabi bu durumda Adıyamanlılar olarak sevincimizi paylaşırken,  aynı zamanda bizlerin birer Sultangazili olduğumuzu da unutmamamız gerekiyor. Bu çerçeveden baktığımızda, bir Adıyamanlı STK başkanı olarak Adıyaman mikro milliyetçiliğinden kaçınmamız gerektiğine inanıyorum.

Değerli hemşerilerim, bu durum partimizin Sultangazimiz için uygun gördüğü bir taze kan mahiyetindedir, ancak biz biliyoruz ki demografik yapısından gelen güçlü özelliği ile Sultangazi’mizin iç dinamikleri, küçümsenemeyecek bir sinerji oluşturabilecek potansiyeldedir. Yeter ki bu fotoğraf doğru tahlil edilebilsin ve doğru adımlar atılabilsin.

Bu duygu ve düşüncelerle Ak Parti İlçe başkanlığına aday gösterilen hemşerim Sayın Abdurrahman Dursun Bey’i tebrik ediyor, muvaffak olması için rabbime niyazda bulunuyorum.” Diye konuştu.

İlginizi çekebilir

Cahit Altunay’a yeni görev

Cahit Altunay’a yeni görev

Tasarım | Enba