Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 17 Nisan 2017

Sultangazililer ‘Evet’i kutlamaya başladı

Anayasa değişikliği referandum sonuçlarının açıklanmasının ardından Sultangazi’de kutlamalar 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanın da yapıldı.

Referandumdan evet çıkmasıyla Sultangazililer 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’na akın etti.  Anayasa değişikliğinin oylandığı referandum sonuçlarının tamamına yakınının açıklanması ve Evet’in çıkmasıyla vatandaşlar sevinç gösterisinde bulunmak üzere bir araya geldi. Sonuçların açıklanmasının ardından çok sayıda vatandaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda bir araya gelerek sonucu kutlamaya başladı. Burada Türk bayrakları sallayan vatandaşlar, kararı sevinçle karşıladı.

Burada vatandaşlara seslenen Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Yine daha büyük zaferlere koşmak için buraya toplandık. Bugün böyle güzel bir zaferi kutluyoruz. Milletimiz evet de dese, hayır’da dese gönlümüzdeki yeri hepsinin aynıdır. Sultangazi’de yüzde 86 bir katılım göstererek, sandığa giden bütün vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Bundan sonra ülkemizde yeni bir sayfa açıyoruz. Bundan sonra her şey çok daha farklı olacak. Milletin evet demediği hiçbir işte olmayacağız.” Dedi.
C9jcQmbWAAAJ4sA

Yorumlar

Tasarım | Enba