Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 4 Eylül 2016

Sultangazililer Tilki’nin Şantiyesine ‘Dur’ Dedi

Ak Parti Belediye Meclis Üyesi, işadamı Recep Tilki’ye halk ‘dur’ dedi.

Sultangazi’nin kayıp siyasetçileri arasında ilk sırada yer alan Recep Tilki, kurmak istediği şantiyeden dolayı ortaya çıktı.

Sultangazi’nin en önemli problemlerinden biri olan Taş Ocakları’nın yarattığı çevre kirliliğine çözüm önerisi aranırken, doymak bilmeyen şirketler yeni katliamlarına devam ediyor. Bu şirketlerden biri de Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Recep Tilki’ye ait Aytaş Madencilik.

Tilki’ye ait Aytaş Madencilik Cebeci Mahallesi’nde bir arazi kiralayarak buraya şantiye kurmak istedi. Bir gecede onlarca ağacı keserek çevre katliamına imza atan şirketin şantiye kurmasına mahalle sakinleri izin vermedi. Recep Tilki’ye ait şirketin şantiye için Sultangazi Belediyesi’nden izin almadığı da ortaya çıktı. Vatandaşların Sultangazi Belediyesi’ni bilgilendirmesinden sonra Zabıta ekipleri olaya müdahale etti.

Bir gecede onlarca ağacı keserek yeni bir şantiye alanı kurmaya çalışan Aytaş Madenciliğin girişimi halkın direnciyle karşılaştı. Halk, doymak bilmeyen şirketin şantiye kurmasına izin vermedi. Gece ağaçları kesen Ak Partili Recep Tilki’ye ait Aytaş Madencilik, halkın direnci karşısında şantiye konteynırlarını ‘tıpış tıpış’ geri götürmek zorunda kaldı.

Sultangazi Belediyesi’nden dahi izin alma gereği duymayan şirkete halkın yanı sıra Sultangazi Belediyesi’de aldığı önlemlerle ‘dur’ dedi. Belediye Zabıta ekipleri şantiyeye kurulmak istenen araziye girişi bulunan tüm yolları kapattı.

“BEN AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİYİM. İSTEDİĞİM YERE ŞANTİYE KURARIM”

Gözlem Gazetesi’ne konuşan mahalle sakinleri konu ile ilgili Şirket sahibi Recep Tilki ile görüştüklerini, Tilki’nin kendilerine, “Ben Ak Parti Belediye Meclis Üyesiyim. İstediğim yere şantiye kurarım” dediğini iddia ettiler.

Yorumlar

Tasarım | Enba