Eminhaber.Org
Ana Sayfa ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 21 Temmuz 2014

Sultangazililerden Boykot Çağrısı

Nevşehir Belediyesi ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin belediyeye ait tesislerde Coca Cola satışlarını durdurması Sultangazilileri hareketlendirdi. Twitter üzerinden Belediye Başkanı Cahit Altunay’a seslenen Sultangazililer, belediyeye ait tesislerde Coca Cola ürünlerinin satışlarının durdurulmasını talep ettiler.

 

Katil israil`in Gazze`ye yönelik saldırıların ardından Türkiye`de farklı alanlarda tepkiler gelmeye devam ediyor. Bunlardan biri Nevşehir’de, ikincisi ise Erzurum’da yaşandı. Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver İsrail mallarını boykot etme kararı kapsamında Coca Cola ürünlerinin Nevşehir Belediyesi’ne bağlı birimlerde içilmesine ve satışı yapılmasını yasakladı.

 

Son olarak da Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden biri olan Ertansa şirketi sosyal tesislerinde Coca Cola ve Pepsi satışlarını durdurduğunu açıkladı.

capture-20140721-052742

Her iki belediyenin bu dev boykotlarını örnek alan Sultangazililer Twitter üzerinden aynı uygulamanın Sultangazi’de de yapılmasını talep ettiler. Sultangazi Belediyesi’ne ait tesislerde Coca Cola ürünlerinin içilmesini ve satışının durdurulmasını isteyen Sultangazililer, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden bu önerilerini Belediye Başkanı Cahit Altunay’a ileterek, “Sultangazi’yi boykota davet ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

Yorumlar

Tasarım | Enba