Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 14 Temmuz 2018

Sultangazililere 15 Temmuz hakkındaki düşüncelerini sorduk

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadığımız hain darbe girişiminin yıldönümünde Türk Milleti yine meydanlarda olacak. Darbe girişimi sırasında şehit olanlar dualarla anılacak, birlik ve beraberlik mesajı verilecek.

Sultangazi Belediyesi, 15 Temmuz’un yıldönümünde, “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Sergisi” düzenledi. Dün açılışı gerçekleşen fotoğraf sergisini gezen Sultangazililere 15 Temmuz hakkındaki düşüncelerini sorduk.

Öte yandan dün açılış yapılan fotoğraf sergisi töreninde konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Tam iki yıl önce Büyük Türkiye’nin her ferdi; anayasayı askıya almak isteyen, masum sivilleri vurup Meclis’i bombalayan darbecilere karşı tek vücut oldu. Türk halkı, demokrasinin, özgürlüklerinin ve yaşam biçimlerinin silahlı gruplarca alıkonulmasına birlikte karşı çıktı” diye konuştu.

“O gece bütün Türkiye’de; salalarla kendine gelen, ezanla dirilen, dualarla korunan bir millet vardı” diyen  Başkan Altunay, “Milletimiz o gece kanlı senaryolara geçit vermedi. FETÖ darbe girişiminde karanlık güçlerin amaçları, iç savaşı başlatarak ülkeyi parçalamaktı. Ancak bizi bölmek isterken birbirimize kenetlediler. Hep birlikte topyekun bu vatana sahip çıkarak; bu milletin gücünü tüm dünyaya gösterdik” dedi.

Sergi, 22 Temmuz 2018 tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.

Yorumlar

Tasarım | Enba