Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 5 Kasım 2016

Sultangazililerin Diş Hastanesi Sevinci Yarım Kaldı

2014 yılında dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla açılışı yapıldı. 1 yıl geçmesine rağmen Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ‘doktorsuz hastane’ unvanını korumaya devam ediyor.

Sultangazi Ağız ve Diş Hastanesi’nin görkemli açılışı 1 Kasım erken genel seçimlerinden önce yapılmıştı. Ekim ayında yapılan açılışa dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Milletvekilleri, İlçe Kaymakamı Ali Uslanmaz, Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan ve çok sayıda protokolden çok sayıda isim katılmıştı. Sultangazililer ise hastanenin önünü hınca hınç doldurmuştu.

Konuşmalar yapıldı, resmi açılış yapılarak Ağız ve Diş Hastanesi resmen hizmete açılmıştı. Açılışa katılan tüm Sultangazililer öyle sanmıştı. Olayın aslının öyle olmadığı ise çok değil 2 ay sonra gün yüzüne çıkmıştı. Resmen hizmete açılan hastanenin hizmet vermediği ve kapısında sadece bir güvenlik görevlisi olduğu ortaya çıkınca, bunun bir ‘Yılan Hikayesi’ne dönüşeceği o gün anlaşılmıştı.

Öyle de oldu; 1 yıl sonra 6 hekimin görev yaptığı ‘doktorsuz hastane’ye başhekim atandı. Anlayacağınız devlet ‘doktorsuz hastane’ye Başhekim atadı ama doktor sayısının yetersizliğini çözemedi.

Açılışından yaklaşık 1 yıl sonra yani geçtiğimiz ay Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne Başhekim ve Hastane Müdürü atandı. ‘Doktorsuz Hastane’ yaklaşık 1 yıl sonra başhekim ile tanıştı. Halk tam ‘oh be’ derken, ‘sonunda hizmet vermeye başlayacak’ diye sevinirken, sevinçler yine yarım kaldı.

1 yıldır hizmet vermeyen, veremeyen Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yine bildiğiniz gibi. Hastaneye Başhekim atandı atanmasına ama doktor sayısının yetersizliğinden dolayı tam kapasiteli hizmet veremiyor.

Yaklaşık 35 doktor kadrosu bulunması gereken Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde sadece 6 hekim görev yapıyor. Koca hastanede Başhekim Erdoğan Kesgin ile beraber toplam 6 personel Sultangazililere hizmet vermeye çalışıyorlar.

Açılışı görkemli bir şekilde yapılan, sonrası yılan hikayesine dönen, akabinde ‘doktorsuz hastane’ unvanını alan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi kısmen hizmet veriyor. Sultangazililer ise halen bu hastanenin iletişim numarasını almakla meşgul. Tam 1 yıldır hastanenin iletişim numarasına ulaşan olmamış. Hastanenin iletişim numarasına ulaşmak isteyenlerin tek amacı ise; Hizmet verip, veremediğini öğrenebilmek.

1 yıl boyunca kapısında sadece bir güvenlik görevlisinin bulunduğu hastaneye, başhekim atanması ve 6 personel ile kısmen hizmet vermesi de büyük bir başarı olarak görülüyor. Sultangazililer ‘buna da şükür ‘diyor ve 4 yıl sonra ise hastanenin tam kapasite ile hizmet vereceğini tahmin ediyorlar.

Yorumlar

Tasarım | Enba