Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 12 Ağustos 2015

Sultangazililerin Gündemi; Koalisyon

Sultangazililerin Gündemi; Koalisyon
Ali Baba Halı Yıkama

Ak Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi arasında yapılan koalisyon görüşmesi Perşembe (Yarın) netlik kazanacak. İki partinin Genel Başkanları yarın son defa bir araya gelecekler.

 

7 Haziran genel seçimlerinde sandıktan “Koalisyon” çıkarken, Ak Parti ve CHP arasında süren “Koalisyon” görüşmeleri yarın sona eriyor. İki partinin genel başkanlarının yarın yapacağı görüşmeden sonra Ak Parti-CHP koalisyonu netlik kazanacak.

 

İki partinin koalisyon görüşmelerinden bugüne kadar sert bir hava esmemesi kamuoyunda “AK Parti-CHP koalisyonu kurulacak” yorumlarını da beraberinde getirdi. Sultangazi’de tüm siyasi parti yöneticilerinin ve vatandaşların da gündeminde “Ak Parti-CHP Koalisyonu” var.

 

Herkes birbirine soruyor; AK Parti CHP ile koalisyon yapar mı?

 

Ak Partili yöneticiler, taban ve vatandaşlar Cumhuriyet Halk Partisi ile bir koalisyon istemiyor. Şiddetle böyle bir koalisyona karşı çıkıyorlar. Ak Partililer tamamen erken seçimden yana.

 

Ak Partili yöneticiler de 7 Haziran’dan sonra başka partilere oy kullanan çoğu vatandaşın bundan pişmanlık duydukları, bu süreçte oyların yükseldiği ve olası bir erken seçimde Ak Parti’nin tek başına iktidar olacağı düşüncesi hakim.

 

Vatandaşın büyük bir çoğunluğu ise koalisyon görüşmelerinden bir sonuç çıkacağına inanmıyor ve ivedilikle erken seçime gidilmesini istiyor.

 

Ak Parti tabanı ve vatandaşlar en yakın ihtimal gözüken CHP koalisyonuna oldukça soğuk bakıyor.

Tasarım | Enba