Eminhaber.Org

Sultangazililerin Metris çilesi son erecek mi?

Sultangazi’nin giriş noktalarından biri olan Metris Kavşağı’nda yaşanan trafik yoğunluğunu azaltmak için 2018 yılında çalışmalarına başlanan Metris Kavşağı Kuzey-Güney Yanyol ve Köprülü Kavşak inşaatı projesinde çalışmaların büyük çoğunluğu sona erdi. Aylardır açılması beklenen kavşağın açılmaması kamuoyunda tepkiyle karşılanırken, CHP Sultangazi ve İBB Meclis Üyesi Mithat Çelik, kavşağın Kasım ayı içerisinde açılacağını söylemişti.

Sultangazi Belediyesi Kasım ayı son oturumunda konu ile ilgili konuşan Çelik, “18 ay önce temeli atılan projeyi bitirmeyi beceremeyip, yaşanan trafik çilesinin sorumluluğunu Ekrem Başkana yıkmak insafsızlıktır” dedi. Konuşmasında bu ay içerisinde kavşağın açılacağını bir kez daha yenileyen Çelik, Viaport Venezia’nın yapılmasıyla Metris Kavşağı’nda trafik yoğunluğunun arttığına da değindi. Çelik, “Kasım ayı içerisinde Matris Kavşağı’nın açılacağı bize bildirildi. Ancak bu kavşakta yaşanan trafik çilesini Sultangazililer zaten 10 yıldır yaşıyor. Bu sorun bugün var olan bir şey değil. Devasa bir imar verilerek viaport yapıldı oraya. Bu yapının oraya yapılmasıyla trafik yoğunlu daha da arttı. 2018’in 1’nci ayında bu projenin temeli atıldı. Aradan yaklaşık 18 ay geçti. O proje halen bitirilemedi. Dönem dönem o alanda çalışmalar durmuştur. Ekrem başkan geldiğinde orada bir çalışma yoktu. Yine oradan sadece sorumlu İstanbul Büyükşehir Belediyesi değildir. Karayolları Genel Müdürlüğü de bu projenin içerisindedir. Yüklenici firma Karayolları Genel Müdürlüğü’nden ödemelerini almadıklarından dolayı işlerini durdurmaktadırlar. Dolayısıyla hem bu sorunu 10 yıldır çözmeyen, hem 2018’de temelini atıp 18 ayda bitirmeyi beceremeyip, şimdi oradaki trafik çilesinin sorumluluğunu Ekrem başkana yıkmak insafsızlıktır” diye konuştu.

Meclis 1. Başkanvekili Hasan Esat İlhan, CHP’li Mithat Çelik’in çalışmaları bitmiş olan bir kavşaktan bahsettiğini dile getirerek, “Aylar geçmesine rağmen maalesef açılmamış durumda” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba