Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 18 Ekim 2018

Sultangazi’nin adı terörle kesinlikle anılmayacak

Sultangazi’nin adı terörle kesinlikle anılmayacak
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karaca, “Sultangazi’de suç oranlarının aşağı düşmesi hatta hiç suç işlenmemesi için elimizden geleni yapıyoruz. Sultangazi’nin adı kesinlikle terörle anılmayacak”

Haber-Sultan OĞUZ… Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ve İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karaca, “Birlik ve Beraberlik Gecesi”nde muhtarlar, STK temsilcileri ve iş adamları bir araya geldi. Sultangazi Polis Hizmetleri Derneği ve Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Birlik ve beraberlik gecesi” Zara Ekinlispor Kulübü Lokalinde gerçekleşti. Gecede Sultangazi’nin huzur ve güvenliğine yönelik fikir, alışverişinde bulunuldu. Gecede konuşan Belediye Başkanı Cahit Altunay, 1,5 ay önce İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Emniyet Müdürü Mehmet Karaca için “Bir geldi, pir geldi” yorumunda bulundu.

HİÇ SUÇ İŞLENMEMESİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karaca, Sultangazi’de güveni tesis etmek için tüm emniyet teşkilatının gece, gündüz çalıştığını ifade etti. Karaca, “Sultangazi’de suç oranlarının aşağı düşmesi hatta hiç suç işlenmemesi için biz elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

SULTANGAZİ’NİN ADI TERÖRLE KESİNLİKLE ANILMAYACAK

İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karaca, Sultangazi’de yürütülen çalışmalar neticesinde hırsızlık, uyuşturucu vb. olaylarda düşüş yaşandığını, verilere göre Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün suç oranlarını düşürmede İstanbul genelinde 1’nci sırada yer aldığını söyledi. Terörle mücadele kapsamında da yürütülen çalışmalara da değinen Karaca,“Terör örgütlerine yönelik çalışmalar neticesinde ilçemizde terör ve terör olayları neredeyse bitti. Bundan dolayı ilçe emniyet müdürlüğümüz gayretli çalışmalarından dolayı İstanbul genelinde 1’nci sırada yer alıyor. Daha öncede söylemiştim, yine söylüyorum Sultangazi’nin adı terörle kesinlikle anılmayacak. Bizim için Habipler Mahallesi ile Gazi Mahallesi arasında hiçbir fark yok. Bu böyle devam edecek. Kesinlikle mahalleler arasında hiçbir ayrımcılık yoktur. Böyle düşünmek bile bana göre ayrımcılıktır. Sultangazi’de herkes bir bütün olacak. Devletin gücü yerindedir. Devlet her şeye hakimdir, hakim olmaya devam edecektir. Ayrıca hırsızlık suçlarında azalmalar var. Özellikle de ilçe emniyet müdürlüğü olarak uyuşturucu konusunda çok sert tedbirler aldık” diye konuştu.

BİR GELDİ, PİR GELDİ

9,5 yıldır Sultangazi’ye hizmet ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Cahit Altunay ise, “Belediye olarak hizmetlerimizi kesintiye uğratmamak adına müthiş çaba sarf ediyoruz. Yürüyen işimiz devam etsin, yarım kalan işimiz bitsin, istihdam eksilmesin ve gelecekle ilgili hedeflerimiz gerçekleşsin” dedi. Belediye Başkanı Cahit Altunay, İsmetpaşa Mahallesi’nde yapımı sona eren Polis Merkezi Amirliğinin Kasım ayında vatandaşlara hizmet vermeye başlayacağını da söyledi.

Cahit Altunay, 1,5 ay önce İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Mehmet Karaca için ilçenin sorunlarını tanımaya yönelik yapmış olduğu özverili çalışmalarından dolayı “Bir geldi, pir geldi” yorumunda bulundu.Tasarım | Enba