Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 28 Nisan 2018

Sultangazi’nin en genç aday adayı

Doğum gününde Ak Parti’den Milletvekili aday adaylığı müracaatında bulundu.

Yeşil Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi, moda tasarımcısı Mercan Yeşil, doğum gününde Ak Parti’den İstanbul Milletvekili aday adaylığı müracaatında bulundu.

24 Haziran Pazar günü Türkiye’nin geleceğine giden yolda önemli kapıları aralayacak olan tarihi seçimler öncesinde milletvekilliği aday adayları ortaya çıkmaya başladı. Gençler de siyasete soyunuyor. Sultangazi’de 24 yaşındaki Mercan Yeşil, AK Parti İl Başkanlığına aday adaylığı başvurusu yaptı.

Tüm Türkiye 24 Haziran’da yapılacak olan genel seçime kilitlendi. Seçim öncesi milletvekili aday adaylığı başvuruları devam ederken Sultangazi’de sürpriz bir isim adaylık başvurusunda bulundu. Sultangazi’nin tanınan iş adamlarından Zülfükar Yeşil’in 24 yaşındaki kızı Mercan Yeşil, dün Ak Parti İl Başkanlığına giderek 2. Bölgeden milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu. Mercan Yeşil, aday adaylığı müracaatı için de doğum tarihi olan ‘27 Nisan’ tarihini seçti. Başvuru sırasında baba Zülfükar Yeşil’de kızını yalnız bırakmadı.

Ak Parti’nin ilklerin öncüsü olan bir parti olduğunu belirten Milletvekili aday adayı Mercan Yeşil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  “Biz gençleri yedek kulübesinde değil ilk on birde görmek istiyoruz” sözlerini hatırlattı. Yeşil, “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teveccühü ve çalışmaları neticesinde, geçtiğimiz 2017 anayasa referandumunun kabul edilmesiyle 18-25 yaşları arasındaki biz gençlere aktif siyasette yer alma adına anayasal zemin oluşturuldu. 15 Temmuz Direniş Destanında gördüğümüz gibi, biz gençler geleceğin imar edilmesinde, gerektiğinde dirayet gösterilmesinde, işleyişteki dinamizmde çok büyük önem taşıyoruz.” Dedi.

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığına giderek aday adaylığı müracaatında bulunan Mercan Yeşil’e ailesinden sonra ikinci destek, İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği Başkanı Selami Aykut’tan geldi. Aykut, genç milletvekili aday adayı Mercan Yeşil’e başarılar diledi.

Baba Zülfükar Yeşil, bugünün kendisi için çok anlamlı olduğunu belirterek siyasette gençlere yol açan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Oldukça mutlu olduğu gözlenen Yeşil Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Zülfükar Yeşil, “Kızımla gurur duyuyorum” dedi.

MERCAN YEŞİL KİMDİR?

27 Nisan 1994 tarihinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğretimini Özel Mavigün Koleji’nde tamamlayan Yeşil, Küçükköy Kız Meslek Lisesi Tekstil ve Moda tasarımı bölümünden mezun oldu. Mesleğini pekiştirmek adına Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda tasarımı bölümü ile Lisans eğitimimi tamamladı.

Lisans eğitiminden hemen sonra dil eğitimi almak için İrlanda’yı tercih eden Yeşil, 6 aylık bir kurs programı aldı ve ülkenin başkenti olan Dublin’de Dublin City University’den (şehir üniversitesi) Elementy ile başlayarak, İntermadite seviyesinde son 6 haftasında ise IELTS kursu olmak üzere bitirdi.

İstanbul’a döndükten sonra aile şirketinde (Yeşil Tekkstil) çalışmaya başladı.

Yorumlar

Tasarım | Enba