Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 21 Eylül 2016

Sultangazi’nin Gerçek Kahramanları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü görevlileri Sultangazi’nin gerçek kahramanlarına sordu; ‘Bir şeye ihtiyacınız var mı?” Kahramanlar, “Hiçbir talebimiz yok” diye cevap verdi.

Tarihe kahramanlığı bir kez daha altın harflerle not düşen şanlı Türk Milleti, 15 Temmuz gecesi girişilen kanlı darbe kalkışmasında çıplak ellerle tankları ve darbeci hainleri durdurdu.

FETÖ terör örgütüne bağlı bir avuç hain tarafından girişilen kanlı darbe gecesi demokrasiyi korumak için sokağa dökülen milli iradeden bazıları hainlerin kurşunları ile meydanlarda şahadet şerbetini içerken, bazıları da aldıkları yaralarla Gazi unvanını analarının ak sütü gibi hak ettiler.

Sultangazi ilçesinden darbeci hainlerin üzerine korkmadan yürüyen 6 vatandaşımız şehit olurken, 15 vatandaşımız yaralanarak gazi oldu.

İŞTE O KAHRAMANLARDAN BAZILARI

15 Temmuz gecesi kalkışılan kanlı darbe girişiminde, hainlerin karşısına dikilerek, tarihi yeniden yazan demokrasi kahramanlarının hayat hikayelerinin hepsi birbirinden çarpıcı. O karanlık gecede vatan ve millet için gözünü kırpmadan sokağa çıkan Sultangazili kahramanların bazıları kendilerine, “BİR ŞEYE İHTİYACINIZ VAR MI?” sorusuna, “Ezanların dinmediği, bayrağın inmediği bir vatan” cevabının yanı sıra hiçbir talepte bulunmadılar.

a5af3d50-96c1-4dbe-a7e5-a97287383e2c-768x512

Adem Beyhan: Darbe girişiminin yaşandığı gece Fındıkzade’ye giden Adem Beyhan polisin yolu kapattığını, nedenini sorduğunda ‘darbe var’ cevabıyla karşılaştı. Beyhan buradan Vatan Caddesi’nde bulunan İl Emniyet Müdürlüğüne gittiğini burada darbeci askerlerin kontrol altına alınmasından sonra, İstanbul Valiliğine gitti. Valilik önünde ve çevresinde 60 askerin olduğunu belirten Beyhan, kalabalığı gören askerlerin ağlamaya başladığını ve silahların şarjörlerini yere bıraktıklarını söyledi. Beyhan o sırada rütbeli bir darbeci Yüzbaşının askeri kamuflajını çıkardığını, sivil kıyafetler giyerek halkın arasına karıştığını ifade etti. Adem Beyhan İstanbul Valiliğinde de durumun kontrol altına alınmasından sonra Beyazı karakoluna doğru yürümeye başladıklarını, Beyazıt meydanına varıldığında askerler tarafından halkın üzerine ateş açıldığını belirtti. Beyhan, açılan ateş sonucu yaralanan vatandaşlara yardım etmeye çalışırken, merminin yerden sekip alnına gelmesiyle yaralandığını söyledi.

ADEM BEYHAN tekstil işinde çalıştığını, mevcut durumda kendisi ve çocukları için psikolojik destek haricinde hiçbir talebinin olmadığını belirtti.

Çağrı İşçan: Darbe girişiminin yaşandığı gece tatil için gittiği memleketi Sivas’tan uçakla İstanbul’a döndü. Sabiha Gökçen Havalimanında otobüse binen İşçan, Boğaziçi köprüsüne geldiğinde askeri tankları gördüğünü ve tankların otobüsün önünü kestiğini söyledi. Fakat otobüs şoförünün durmayarak yola devam ettiğini belirten İşçan, tüm bunlara rağmen tankların otobüsü durduklarını sözlerine ekledi. Otobüste bulunan diğer yolcularla birlikte olay yerinden kaçmaya çalıştıklarını ifade eden Çağrı İşçan, kaçma esnasında kasıktan başlayarak iki bacağına da şarapnel parçasının çarptığını, ambulans gelene kadar sürünerek ilerlediğini, bacaklarına kıyafetleriyle tampon yapmaya çalıştığını belirtti.

SELÇUK ÇAĞRI İŞCAN ekonomik durumlarının iyi olduğunu ve herhangi bir ekonomik destek istemediğini belirtti.

Ramazan Çakır: O kara gecede darbe girişimini engellemek için ilk olarak Alibeyköy’deki İBB Lojistiğe giden Çakır, buradan AKOM’a geçti. Çakım, AKOM’da darbeci Astsubay’ın halka ateş açmasıyla yaralandı. Çakır, hafif bir yara aldığını düşündü ancak, hastaneye gittiğinde vücudunda tek kurşunun tespit edildiğini söyledi. Ramazan Çakır, şu anda vücudunda ki tek kurşunla yaşıyor. Doktorlar ölüm tehlikesinin olabileceğini belirterek, beklenilmesi yönünde karar aldılar.

RAMAZAN ÇAKIR Torku’da çalıştığını ve mevcut durumlarında maddi ve psikolojik talebinin olmadığını ifade etti.

Vedat Çetin: Türk Hava Yolları bagaj hizmetlisi olarak çalışan Vedat Çetin, darbe girişiminin yaşandı saatlerde Atatürk Havalimanında görevinin başındaydı. Kendisine gelen bir telefonla darbe girişiminden haberdar olan Çetin, dışarı çıktığında darbeci askerlerin tank ile birlikte çevreye ateş ederek havalimanına doğru geldiklerini söyledi. Çetin, o sırada saldırıya geçen bir askerin silahını alıp, gelen askerlere ateş açtı. Daha sonra kendilerine doğru yaklaşan tankın üzerine çıktıklarını ifade eden Çetin, asker ile tartışma yaşadıklarını ve kendisinin yere düştüğünü belirtti. Yere düşen Çetin’in kafasına darbeci asker vurmaya başladı. Burada yaralanan Çetin, sonraki süreci kafasına aldığı ağır darbelerden dolayı hatırlayamadığını söyledi.

VEDAT ÇETİN çalışmaya başladığını ve hiçbir talebinin olmadığını söyledi.

 

Yorumlar

Tasarım | Enba