Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SULTANGAZİSPOR, ÜST MANŞET 7 Eylül 2016

Sultangazispor’un Final Sendromu!

Temsilcimiz Sultangazispor ilk defa katıldığı Ziraat Türkiye Kupası elemelerinde kendi sahasında Sultanbeyli Belediye Spor’a penaltılarla yenilerek elendi.

İlçemizde Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden tek takım unvanını da elinde bulunduran Sultangazispor, aynı zamanda Sultangazi ilçesinden Türkiye kupası elemelerine katılma hakkını kazanan ilk takım oldu. Geçtiğimiz sezon grubunu lider olarak tamamladıktan sonra Konya’da Muğlaspor ile 3. Lig yükselme maçına çıkan takımımız, o maçı da penaltılar sonucu kaybetmişti.

sultangazispor-sultangazibeylisporIMG_4247

TAKIM NASIL BİR GÖRÜNTÜ ÇİZDİ?

Sultanbeyli Belediyespor’la Cebeci kompleksinde karşılaşan temsilcimiz, yeni sezon öncesi çıktığı ilk resmi müsabakada, elenmesine rağmen olumlu not oldu. Defans hattında zaman zaman açıklar veren ekibimiz, özellikle kanatları olumlu kullanan bir takım görüntüsü verirken, hızlı atağa çıkma ve top rakipteyken pres yapma konusunda ise gayet başarılıydı. Bitirici vuruşları olan bir forvete ihtiyaç olduğunu da takımın yetkili isimlerine iletmekte fayda var.

Ekibimiz Sultangazispor, kendi saha ve seyircisi önünde oynadığı derli toplu oyun ile 2016-2017 BAL sezonunda yine kendi evinde epey can yakacağa benziyor.

sultangazispor-sultangazibeylisporIMG_4239

MAÇIN ANALİZİ;

Farklı liglerde mücadele edecek olmalarına rağmen denk geçen bir mücadele ile başlayan ilk yarı, genellikle orta saha mücadelesine sahne oldu.

Her iki takımın oyuncuları zaman zaman yakaladıkları fırsatlardan yararlanamayınca, takımlar soyunma odalarına golsüz beraberlikle gittiler.

İkinci yarının başlama düdüğüyle beraber maçın temposu da artmaya başladı. Topa ilerde basan ve top rakipteyken kalabalık tuttuğu orta saha hattıyla neredeyse her Sultanbeyli Belediyespor oyuncusuna iki oyuncuyla basan ekibimiz Sultangazispor, kanatları kullanarak getirdiği topların da neredeyse tamamını rakip ceza alanına orta olarak kesti.

Defans ve kalecimizin anlaşamamasından faydalanan misafir takım golü bularak öne geçtikten sonra geriye yaslanarak devam ettirmeyi düşündüğü oyun sisteminin cezasını son dakikalara doğru penaltı yaparak ödedi.

Maçta normal sürenin 1-1 berabere sona ermesinden sonra 15 dakikalık iki uzatma devresinde de gol sesi çıkmayınca 5’er atışlık seri penaltılara geçildi.

Penaltı atışlarında oyuncularımızın 2 penaltısını kurtarmayı başaran Sultanbeyli Belediyespor’un kalecisi mücadelenin sonucunu ve kazanan takımı da belirlemiş oldu.

Yorumlar

Tasarım | Enba