Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 31 Mart 2016

Sultangazispor’un Kimseye Borcu Yok

Sultangazispor Yönetimi İlçe Basınıyla Kahvaltıda Buluştu…
Sultangazispor’un Kimseye Borcu Yok
Ali Baba Halı Yıkama

“YÖNETİMİN ŞAMPİYONLUĞA İNANCI TAM”

Sultangazispor yönetimi ilçenin yerel basınıyla kahvaltıda buluştu. Sultangazispor Kulüp Lokalinde gerçekleşen kahvaltıda Başkanı Osman Cengiz, şampiyonluk yolunda ilerleyen takımıyla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.

Kahvaltıya yerel basın mensuplarının yanı sıra Sultangazispor İcra Kurulu Üyeleri, Mali İşlerden Sorumlu Başkan yardımcısı Osman Derdiyok, Başkan Yardımcısı Azmi Göktaş ve Sportif Direktör Güray Örs katıldı.

Kulübün genel durumu hakkında bilgiler veren Başkan Cengiz, geçtiğimiz yıl şampiyonluğu 1 puan farkla kaçıran takımın omurgasını korumaya çalıştıklarını birkaç bölgeye nokta atışı transferler yaptıklarını söyledi.

sultangazispor-elmasbahçespor_DSC5229

BAŞKAN CENGİZ, “TAKIMIN HOCASI ERDOĞAN ERYILMAZDIR”

Cengiz, takımın hocası Memduh Fidan’ın futbolcularla iletişim sorunu yaşadığını ve karşılıklı olarak anlaşmayı feshettiklerini ve Fidan’ın yerine geçmişte kulübe emeği ve katkıları bulunan Erdoğan Eryılmaz ile anlaştıklarını söyledi.

Yakaladıkları 5 serilik galibiyet ve rakip takımların puan kaybıyla son 3 haftaya; 1 puan fazla, 1 maç eksikle liderlik koltuğunda bulunduklarını söyleyen Başkan Cengiz, “Futbolda bütün sonuçlar yaşanabilir ancak bir aksilik olmazsa, grubu şampiyon olarak bitirip play off maçı sonrası 3. Lige yükseleceğiz.” Dedi.

“TFF’NİN MADDİ BİR DESTEĞİ YOK”

BAL’da futbol takımı yönetmenin zorluklarından söz eden Başkan Cengiz, 3 yılda yaklaşık 4 milyon para harcadıklarını söyledi. TFF’nin bu yıl içerisinde sadece 20 bin lira yardım edeceğini söyleyen Cengiz, “Sezon başında lige katılmak için zaten 20 bin lira teminat yatırmıştık, şu ana kadar yaklaşık olarak da 10-12 bin lira ceza gelmiş durumda. Yani TFF mi bize katkıda bulunuyor, biz mi TFF’ye katkıda bulunuyoruz belli değil” dedi.

sultangazispor-elmasbahçespor_DSC5231

CENGİZ, “EMEĞİ GEÇEN HERKEE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Şampiyonluk yolunda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür eden Başkan Osman Cengiz, “Başta bu yükü omuzlamamızda bize sonsuz desteklerini sunan; İcra kurulu üyelerime, yönetim kurulu üyelerime, Sultangazili olma bilincini oluşturmak için takımımızı takip eden ve bu konuda haber yapan yerel basına, tek amacı Sultangazispor’un kazanması olan ve bu anlamda takımı yalnız bırakmayan Sultangazispor taraftarlarına, gerek maçlarda gerekse başka mecralarda bizleri yalnız bırakmayan esnafa ve ailelerimize, ilçemizi bayraklarla donatan duyarlı iş adamlarımıza, desteklerini bizden hiçbir zaman esirgemeyen Belediye Başkanımıza, Kaymakamımıza, Cebeci Spor Kompleksini kullanımımıza sunan İBB’ye ve burada hatırlayamadığım bu işte emeği ve katkısı olan herkese gönülden teşekkür ediyorum.” Dedi.

CENGİZ’DEN TAKIMA ÖZEL TEŞEKKÜR

Başkan Cengiz, “Elbette en başından beri şampiyonluğa inanan aslan yürekli çocuklarımıza yani Sultangazispor’un bütün sporcularına, teknik heyetine, malzemecilerine, masörlerine yani bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ederim.” Dedi.

CENGİZ, “CEBECİ KOMPLEKSİ SULTANGAZİLİLERİNDİR”

Başkan Cengiz ayrıca Cebeci Spor Kompleksinde ilçe dışından gelen takımların idman yapmasına sıcak bakmadıklarını, tesisin ilçe spor kulüpleri tarafından kullanılması gerektiğini belirterek, “İlçede tesisi olmayan kulüpler dururken, Kayaşehir’den takımların gelip idman yapmasına karşıyız, bunu belirtmekte fayda var.” Dedi.

sultangazispor-elmasbahçespor_DSC5227

DERDİYOK, “KULÜBÜN KİMSEYE BORCU YOK”

Programda söz alan Mali İşlerden Sorumlu Başkan yardımcısı Osman Derdiyok ise kulübün mali durumu hakkında bilgiler verdi.

Derdiyok, “Kulübümüzün mali sıkıntısı yok. Biz 3 yıldır mali programlamayı şöyle yapıyoruz. Futbolcularımıza anlaştığımız ücretin üçte ikisini peşin veriyoruz. Geri kalanı da maç başı olarak ödüyoruz. Şu anda hiçbir futbolcumuzun bizden alacağı yoktur. Sezon başında şampiyonluk primi olarak 250 bin lira prim kararlaştırmıştık. Bunun da kaynağı hazır. Yani şu anda malzemeciye son alınan malzemelerden dolayı 2-3 bin lira borcumuzun dışında kimseye borcumuz yoktur.” Dedi.

DERDİYOK’TAN ANA SPONSORLARA ÖZEL TEŞEKKÜR

Derdiyok ayrıca, “Kulübümüzün mali anlamda bu kadar rahat bir durumda olmasına katkıları olan; geçtiğimizin yılın ana sponsoru OSES Çiğköfteye ve bu yıl da ana sponsorluk görevini üstlenen SUMDER YAPI AŞ.’ye çok teşekkür ediyoruz.” Dedi.

 

DERDİYOK, “NİHAİ HEDEF HER LİGDE ŞAMPİYONLUK”

Derdiyok, “Biz büyük düşünüyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden beri hep şampiyonluğu düşündük. Geçtiğimiz yıl şampiyonluğu 1 puanla kaybettik. İnşallah bu yıl hedeflerimize ulaşırız. Elbette burada bir noktaya daha değinmek istiyorum, bizim nihai hedefimiz 3. Lig değil. Bizim hedefimiz daha yukarılar.” Dedi.

GÖKTAŞ, “SULTANGAZİSPOR ÇOK BÜYÜK BİR CAMİA”

Sultangazispor icra üyesi ve Başkan yardımcısı Azmi Göktaş ise yaptığı açıklamada, şampiyonluğa inancının tam olduğunu söyledi.

Göktaş, “Biz bu sene inşallah grubu şampiyon olarak tamamlayacağız ve rakibimiz Kocaelispor’da play off maçında yenerek, 3. Lige yükseleceğiz.”

“Sultangazispor çok büyük bir camia. Elbette Kocaelispor’da köklü ve büyük bir camia, ancak Kocaelispor’u gözümüzde bu kadar büyütmemeliyiz. Şimdiden bütün hazırlıklarımızı play off maçına göre planlıyoruz. Bu konuda belediye başkanımızın ve kaymamamızın yanı sıra 2. Bölge milletvekillerimizi de bu maçta yanımızda görmek istiyoruz.”

GÖKTAŞ, “ŞAMPİYONLUĞA VE 3. LİGE İNANIYOUZ”

“Ben daha evvel, ‘7’de 7 yapalım, şampiyon olalım’ demiştim. Bitime son 3 hafta kala bu hedefimizi tutturmuş durumdayız. İnşallah kalan 3 maçımızı da kazanarak, grubu şampiyon olarak tamamlayacağız ve play off maçında da Kocaelispor’u eleyerek 3. Lige yükseleceğiz.” Dedi.

sultangazispor-elmasbahçespor_DSC5230

ÖRS, “BU GRUBU ŞAMPİYON OARAK TAMAMLAYACAĞIZ ve KOCAELİSPOR’U ELEYECEĞİZ”

Sultangazispor’un icra üyesi ve takımın sportif direktörü Güray Örs’te yaptığı açıklamada, Sultangazispor’un şampiyonluk ve 3. Lig hedefinin artık çok uzak olmadığını söyledi.

Örs, “Sezon başlamadan herkes bizim 8 grupta olmamız gerektiğini söylüyordu ancak ben 11. Grupta olmamız gerektiğini ve bu grubu şampiyon olarak tamamlayacağımızı söylemiştim. Bugün bitime 3 hafta kala 1 maç eksikle 1 puan fazlayla liderlik koltuğunda bulunuyoruz. Biz bu grubu şampiyon olarak tamamlayacak ve play off maçında Kocaelispor’u eleyecek güce ve inanca sahibiz.” Dedi.

İlginizi çekebilir

DEVA tabelayı astı

DEVA tabelayı astı

Tasarım | Enba