Eminhaber.Org

‘Sultangazi’ye bir çivi dahi çakmayan İBB’yi hizmete davet ediyoruz’

Ak Parti Grup Başkanvekili Kemal Eyyüpoğlu, “Bugüne kadar Sultangazi’ye bir çivi dahi çakmayan büyükşehir belediyesini hizmete davet ediyoruz.”

EYYÜPOĞLU; “İBB’NİN ZORUNLU HİZMETLERİ YERİNE GETİRMEMESİ EKSİKLİKTİR”

Sultangazi Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı 2.nci oturumunda gündem dışı söz alan Ak Parti Grup Başkanvekili Kemal Eyyüpoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ilçeye hizmet etmeye davet etti. Bugüne kadar İBB’nin Sultangazi’ye bir çivi dahi çakmadığını ifade eden Eyyüpoğlu, “Sultangazi’nin gelirinin yüzde 40’nı Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alanına aktarıldığını kanunen biliyoruz. Ama bugüne kadar Sultangazi’ye bir çivi dahi çakmayan büyükşehir belediyesini hizmete davet ediyoruz. Ana caddelerin bakımı, yeşillendirme alanları, ışıklandırmalar, ana arterlerdeki tamiratlar gibi zorunlu olan hizmetleri bile yerine getirmemesi bir eksikliktir” dedi.

ÇELİK; “BİZE YA DA İBB’YE BİLDİRİLİRSE AKSAKLIKLAR GİDERİLİR”

CHP Grup Başkanvekili Mithat Çelik ise, “Özel olarak bir yerde aksaklık varsa Kemal bey bize yada büyükşehir belediyesine bildirirse o aksaklıklar giderilir. Bize intikal eden bir şey yok” dedi.

İNCE; “İBB’NİN SULTANGAZİ İLE İLGİLİ PROJELERİ VAR MI?”

Ak Parti meclis Üyesi Adem İnce, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Sultangazi Belediyesi’ni ziyaretinde bir takım vaatlerde bulunduğunu belirterek, “Acaba bunu ne kadar takip ediyor ve ne yapıyorlar? İBB’nin Sultangazi ile alakalı ne gibi projeleri var? Bunları takip edip, bunları konuşmak lazım. 1 yıldan beri bir kreş mevzusu konuşuluyor. Aşağı kreş, yukarı kreş. Başka da bir şey yok. Sultangazi’nin büyükşehir belediyesinden sadece kreşe mi ihtiyacı var? Büyükşehir olarak bir proje getirin bizlerde destek verelim” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba