Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 20 Aralık 2017

Sultangazi’yi Sultangazililere yönettireceğiz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Yusuf Özel, Belediye Başkanı Cahit Altunay’a 10 üzerinden 2 puan verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Yusuf Özel, Belediye Başkanı Cahit Altunay’a başarısız bulduklarını belirterek, 10 üzerinden 2 puan verdi. Özel, Ak Parti İlçe Teşkilatı’nın da iş bulma kurumuna dönüştüğünü söyledi. Sitemize konuşan Özel, belediyenin işçi alımlarında adaletsiz davrandığını belirterek, “Eğer Ak Partili değilseniz işe alınmanız imkansız. Ak Parti İlçe Teşkilatı’nda bugüne kadar 15 bin kişinin iş başvurusunda bulunduğunu öğrendik. Bunlara önce partiye üye olmaları söyleniyor. Üye olmadıkları takdirde iş müracaatında bulunan kişilerin başvuruları ciddiye bile alınmıyor” dedi.

14 Aralık 2014 tarihinde gerçekleşen MHP 3. Olağan kongresinde ilçe başkanlığına seçilen ve 30 Nisan 2017 tarihinde yapılan 4. Olağan kongresinde yeniden güven tazeleyerek ilçe başkanlığına seçilen Yusuf Özel, üç yıllık görev süresini Emin Haber’e değerlendirdi. Oldukça çarpıcı ve önemli açıklamalarda bulunan Özel, 14 Aralık 2014 tarihinden itibaren MHP’nin ilçede sesinin daha gür çıktığını söyledi. Kendilerine verilen muhalefet görevini layıkıyla yerine getirmeye çalıştıklarını da belirten Özel, özeleştiri de bulunarak hedeflediği başarıya henüz ulaşamadığını ifade etti. Özel, halkın MHP’ye yoğun ilgi gösterdiğini, üye sayılarında her geçen gün artış yaşandığını ve 2018 Ocak ayında geniş katılımlı ‘üye katılım’ programı düzenleyeceklerini söyledi.

ÜLKÜCÜLÜK LAFLA OLMUYOR

“Bunu herkes anlayamaz”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş’ın talimatları doğrultusunda davasına ve Sultangazi’ye hizmet etmenin onurunu yaşadığını dile getiren Yusuf Özel şunları kaydetti; “Ülkücü harekatta çaycı bile olmak bizim için şereftir. Bunu herkes anlayamaz. Ülkücülük lafla olmuyor, icraatla oluyor. Biz göreve geldikten sonra ilçe yöneticisi arkadaşlarımla, mahalle teşkilatlarımızla ve dava arkadaşlarımla beraber davamızı ilçe binasına hapsetmek yerine siyasal anlamda sokağa indirdik. Sultangazi’nin her yerinde MHP var, var olmaya devam edecek.”

“Sultangazi’de siyasi bir boşluk var”

Göreve seçildikten sonra Sultangazi’nin birçok sorununu gündeme taşıdıklarını ve bu sorunları partisinin Milletvekilleri aracılığıyla da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşındığını dile getiren MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, “Susan, görmezden gelen bir siyaset yürütmedik. Daima halkımızın çıkarları uğruna siyaset yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Doğruya doğru, yanlışa da yanlış diyoruz. Buna rağmen kendinizi başarılı buluyor musunuz? Diye sorarsanız, buna cevabım ‘evet’ olmaz. Evet dersem kendi kendimizi kandırmış oluruz. Elimizden geldiğince halkımızın bize verdiği muhalefet görevini yapmaya çalışıyoruz. Yeri geliyor iktidar görevi de yapıyoruz. İlçemizin birçok sorununu yetkililere iletiyoruz. Maalesef birçoğu çözülmüyor. Sultangazi’de MHP dışında muhalefet yapan, halkın sorunlarına değinen kimse yok. Maalesef Sultangazi’de siyasi bir boşluk var. MHP olarak tek başımıza muhalefet yapıyoruz. Sadece eleştirmek için siyaset yapmıyoruz. Yapıcı eleştiriler yapmaya gayret gösteriyoruz. Biz Sultangazili hemşerilerimizin emir eriyiz, her zaman onların emrindeyiz. ”Dedi.

MHP’NİN KATKISINI İNKAR EDENLER YALAN SÖYLÜYOR

“Yüzde 61’i AKP sahiplenir hale geldi”

MHP’nin Sultangazi’de yaptığı birçok programla adından sıkça söz ettirdiğini de belirten Özel, 7 Haziran, 1 Kasım ve 16 Nisan 2017 Referandumu ile birlikte üç seçim yaşadığını söyledi.  Özel, 16 Nisan referandumunda Sultangazi’de yüzde 61 evet oyu sonucu çıktığını hatırlatarak, “16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Sistemi referandumun da ilçemizden yüzde 61 evet oyu çıktı. MHP olarak referandum sürecinde sokaklarda ve salon toplantılarında halkımıza neden evet denilmesi gerektiğini anlattık.  Sultangazi’de elde edilen yüzde 61 oy oranına partimizin de katkısı çok büyüktür. Birileri bu gerçeği kabul etmese de, görmezden gelse de kamuoyu da çok iyi biliyor ki MHP olmasaydı sandıktan evet çıkmazdı. Sultangazi’de yüzde 61’i Ak Parti sahiplenir hale geldi. Bunu sahiplenenler bilsin ki, Sultangazi’de yüzde 61 evet oyu çıkmasında MHP’nin yüzde 15 civarında çok büyük katkısı olmuştur. Bunun aksini kim inkar ediyorsa yalan söylüyor.” Diye konuştu.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILAN FOTOĞRAFLARLA SORUNLAR ÇÖZÜLMÜYOR

“Refah düzeyi ilçelerde oturan yöneticilerimiz bizi anlayamaz”

Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın 2018 yılında 9’ncı yılını tamamlayacağına da değinen MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, Başkan Cahit Altunay’a on üzerinden 2 puan verdi. Özel, “Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı başarılı ve Başarsız bulduğumuz noktalar var. Tamamen başarısızdır dersek kendisine haksızlık yapmış oluruz. Altunay, 9 yılda güzel hizmetler yaptı mı? mutlaka yapmıştır. Ama yapılması gereken eksikliklerimiz çok. Örneğin ilçemizde bir eğitim sorunu var. Okullarımız ve sınıf mevcutlarımız yetersiz. Maalesef biz eğitimdeki bu sorunlarımızı çözmeden direk üniversiteye atladık. Belediye kaynakları şu anda ilçemizde İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu yapılıyor. Üniversite veya yüksekokula karşı değiliz. Ama burada önceliğin ilçemizdeki okulların eksikliğini gidermek olduğunu düşünüyorum. Eğer imkan varsa inşaatı devam eden yükseokulları liseye çevirelim, ilçemizdeki okul eksikliğini giderelim. Özellikle ilçemizde lise olmayışından dolayı, çocuklarımız İstanbul’un en ücra köşesinde bulunan liselere gidiyorlar. İlçemizi yöneten bazı yöneticiler refah düzeyi yüksek ilçelerde ikamet ettiği için, İstanbul’un en ücra köşesindeki liseye giden çocuğumuzu anlayamaz. İlçe dışında oturan bu yöneticilerimiz için her şey güllük gülistanlık. Sultangazi’nin sorunları sadece resim çekmekle, poz vermekle çözülmüyor. Bir, iki yeri ziyaret edip burada çekilen fotoğrafları sosyal medyada paylaşmakla sorunlar çözülmüyor, okul ihtiyacımız karşılanmıyor.” Şeklinde konuştu.

AKP İŞÇİ BULMA KURUMUNA DÖNÜŞTÜ

“Biz KPSS’yi getirdik, AKP onu AKPSS’ye dönüştürdü”

Belediye Başkanı Cahit Altunay’a 10 üzerinden 2 puan veren Yusuf Özel, Sultangazi Belediyesi’nde personel alımında adaletsiz davranıldığını söyledi. Partilerin işçi bulma kurumu olmadığına vurgu yapan Özel Ak Parti İlçe Teşkilatı’nın işçi bulma kurumuna dönüştüğünü belirterek, “Partiler işçi bulma kurumu değil. Maalesef siyasal iktidarla birlikte yeni bir sistem başladı. Vatandaşlarımız iş talebiyle mevcut iktidar partisinin kapısını çalıyor, eğer orada çözüm bulamıyorsa bizim kapımızı çalıyor. Bizde yetkililere kapımızı çalan vatandaşlarımızın bilgilerini iletiyoruz. Maalesef bugüne kadar iş sahibi bir vatandaşımızı işe yerleştiremedik. Burada bir adaletsizlik var. Ak Parti İlçe binası sanki işçi bulma kurumu. Duyumumuza göre bugüne kadar 15 bin kişi Ak Parti’ye iş başvurusunda bulunmuş.  Başvuru yapan vatandaş eğer Ak Parti üyesi değilse önce partiye üye olması yönünde telkinde bulunuluyor. Eğer vatandaş Ak Parti’ye üye olmayı kabul etmez ise yaptığı iş başvurusu değerlendirilmiyor. Kendilerinden olmayana yaşam hakkı verilmemesi gibi bir şey bu. Buda siyasi etiğe yakışmıyor. Sultangazi Belediyesi’nde işe alınanların birçoğu da Ak Parti üyesidir. Koalisyon hükümetinde biz KPSS’yi getirdik, mevcut iktidar ise adeta bunu AKPSS’ye çevirdi.

Birkaç ay öncede sizin sitenizde yayınlanan bir haber vardı. AKP Kadın Kolları Başkanın memur olduğunu ve belediyede işe başladığına dair. Sayenizde bu konu ifşa oldu. Anlattıklarıma bunun üzerinden örnek verebiliriz. Ancak bu hanımefendi siyaset yapamaya da devam ediyor. Mesai saatlerinde görevinin başında olması gerekirken, başka programlarda görüyoruz. Ya siyaset yapacaksınız, yada memuriyet görevini yapacaksanız. Ama torpilliyseniz, iktidara mensup bir üye iseniz geçerli bir durum değil. Hem siyaset yapacaksın, hem 657’ye tabi devlet memuru olacaksın, hem de vatandaşlarımızın ödediği vergilerle maaş alacaksın. Bunun adı siyasi rant. Şu anda bu hanımefendinin görevini kötüye kullandığını ya da milletin hakkını yediğini düşünüyoruz.  ” Dedi.

İYİ PARTİ BİR PROJE PARTİSİDİR

“Okyanus ötesinden talimat alanları partimizden temizledik”

Merak Akşener liderliğinde kurulan İYİ Parti’nin bir proje partisi olduğunu belirten Yusuf Özel, en yakın seçimde milletin bu proje partisine karşı tavrını göstereceğini ifade etti. Özel, “Halkımız onlara da gereken dersi sandıktan verecektir. MHP 1 Kasım’dan bu yana kendi içerisinde bir temizlik operasyonu yaptı. Okyanus ötesinden talimat alanlardan partimizi temizledik. MHP’de yönetici olmayı bırak üye bile olmaması gereken şahsiyetlerden çok şükür arındık. Özellikle sizin aracılığınızla bahsi geçen partiye gidenlere bir mesaj vermek istiyorum; İşinize bakın, MHP’nin adını sürekli ağzınıza almayın. MHP ile uğraşmayın, MHP size çok büyük gelir.” Dedi.

SULTANGAZİ’Yİ SULTANGAZİLİLERE YÖNETTİRECEĞİZ

“İhracat, ithal isimlere kapılarımız kapalı olacak”

MHP Sultangazi İlçe Teşkilatı’nın her zaman seçime hazır olduğunu da dile getiren Özel, “Belediye başkan adayımız ve meclis üyesi adaylarımız Sultangazililerden oluşacak. Sultangazi dışında oturan hiçbir ismi aday göstermeyeceğiz. İhracat, ithal adaylara kapımız kesinlikle kapalı olacak. Biz Sultangazililerin Sultangazi’yi yönetmesinden yanayız. Sultangazi’yi Sultangazililere yönettireceğiz. Vatandaşlarımız da teveccüh gösterip yerelde bizleri iktidara taşırsa, başkanlık koltuğunda ve meclis sıralarında kendi içlerinden kardeşleri olacak. Arkadaşlarımız rant için değil, hizmet için mücadele edecekler.” Diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba