Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 11 Mayıs 2018

Suriyeli Kapkaççılar 5 Saat Sonra Yakalandı

Sultangazi’de motosikletle 2 ayrı kişinin elinden telefonlarını çalan üç Suriyeli hırsızı gözaltına aldı. Olayın mağdurları, şüphelilerden birini teşhis ederken, iki şüpheliyi teşhis edemedi.

Edilen bilgilere göre Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin kapkaç olayları ile mücadeleye yönelik çalışmalarında, İsmetpaşa ve Sultançiftliği Mahallesi’nde motosikletle iki ayrı kişinin elinden cep telefonlarını kapkaç suretiyle çalan şüpheliler olaydan 5 saat sonra çaldıkları telefonlar ile birlikte yakalandı.

Suriye’den Sultangazi’ye gelen Abdullah H., Hamza A. ve Hazem A.,motosiklete binerek 9 Mayıs günü İsmetpaşa 59 sokak’ta görüşme yapan Ziyaettin B.’nin arkasından gelerek elindeki telefonu çalarak kaçtılar. Aynı gün Adem A., Sultançiftliği Mahallesi, 159 sokak’ta yaya olarak giderken arkasından motosikletli gelen şüpheliler, elinden cep telefonunu alarak kaçtı.

Ziyaettin B. ve Adem A.’nın şikayeti üzerine harekete geçen Sultangazi Asayiş Büro’ya bağlı Devriye Ekipler Amirliği ekipleri, şüphelileri tespit etmeye çalıştı. Yapılan incelemeler sonucunda zanlıların Suriye uyruklu Abdullah H., Hamza A. ve Hazem A. olduğu belirlendi. Bunun üzerine zanlıları yakalamak için çalışma başlatan ekipler, üç şüpheliyi olaydan 5 saat sonra Sultançiftliği Mahallesi 127 sokakta çaldıkları telefonlar ile birlikte yakaladı. Gözaltına alınan üç şüpheli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Olayın mağdurları, Abdullah H., Hamza A. ve Hazem A.’yı teşhis etmeleri için İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne çağrıldı. Abadullah H.,’yi teşhis eden mağdurların kesin olarak Hamza A. ve Hazem A.’yı  teşhis edememesi üzerine, iki şüpheli ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Abadullah H. İse emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Abdullah H., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba