Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 19 Şubat 2017

Suzan Dağlar Civan Referandum Tahminini Açıkladı

Sitemize açıklama yapan AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, anayasa değişikliğiyle ilgili referandum sonuçlarına yönelik tahminlerini açıkladı.

Sitemize açıklama yapan AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, anayasa değişikliğiyle ilgili referandum sonuçlarına yönelik tahminlerini açıkladı. Sandıktan evet sonucu çıkacağına emin olduğunu ifade eden Civan, Sultangazi’de yüzde 70, Türkiye genelinde ise yüzde 61 evet oyu çıkacağını söyledi. Vatandaşları evet oyu kullanmaya çağıran Civan, istikrarlı ve güçlü devlet için anayasa değişikliliğinin şart olduğunu söyledi.

“TOPLU PROGRAMLARA ÖNCELİK VERECEĞİZ”

Sultangazi AK Parti Teşkilatı’nın referanduma hazır olduğunu söyleyen İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, “Referandum çalışmalarımızı ev sohbetleri ve sivil toplum örgütleri üzerinde ağırlık vererek yürütmeyi düşünüyoruz. 15 mahallemizde parti olarak geniş çapta sahada olacağız. Ama daha çok toplu programlara öncelik vereceğiz. Halka yeni anayasanın önemini anlatacağız ve evet sonucu çıkmasını sağlayacağız” Dedi.

“KARARSIZ SEÇMENLER EVET’E YAKIN”

Bugüne kadar karşılaştığı çoğu kararsızı ikna ettiğini belirten Civan, “Halk yeni anayasayı merak ediyor. Eski ile yeni arasındaki kıyaslamayı bilmek istiyor. Parti olarak referandum çalışması kapsamında halkımızı bilgilendireceğiz. İlçemizde yeni Cumhurbaşkanlığı sistemine halkımızın çoğunluğu olumlu bakıyor. Önemli olan kararsız seçmenleri ikna edebilmek. Karasız seçmen ‘hayır’a yakın değil. Sultangazi’de ki kararsız seçmenler ‘evet’e yakın seçmendir.  Eskiye göre meclisten geçen ve refrandumda oylanacak olan yeni anayasının çok daha artılarının olduğunu görüyoruz. Biz sahada vatandaşlarımıza bu artıları anlatacağız ve kararsız olan seçmenimizi de ikna edeceğiz. Herkesi kucaklayacı bir seçim çalışması yürüteceğiz.” İfadelerini kullandı.

“MHP ÇALIŞMASINI AYRI YÜRÜTECEK”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin verdiği destekle yeni anayasanın hayat bulduğuna dikkat çeken Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, Sultangazi’de MHP ve Ak Parti’nin ortak bir çalışma içerisinde bulunmayacağını her iki partinin çalışmalarını ayrı yürüteceğini söyledi. Civan, “Referandum çalışmaları kapsamında MHP ile birlikte sahada bir dirsek temasımız yada sahada bir çalışmamız olmayacak. MHP çalışmasını ayrı yürütecek, biz çalışmamızı ayrı yürüteceğiz.” Dedi.

“VESAYETLERİN SON BULDUĞU YENİ BİR SİSTEM HAYAT BULACAK”

Nisan ayında yapılacak olan referandumda evet çıkmasıyla Türkiye’de yeni bir dönem başlayacağını da söyleyen Civan, “Sandıktan evet çıkmasıyla birlikte vesayetlerin son bulduğu yeni bir sistem hayat bulacak. Milletin iradesine hakim olabileceği bir anayasaya adım atmış olacağız. Darebelerin bittiği, askeri vesayetlerin sona erdiğini düşündüğümüz günlerde 15 Temmuz darbe girişimi yaşandı. Halen ülkemizi bölmek ve parçalamak için fırsat kollayanlar var. Bundan dolayı da yeni Cumhurbaşkanlığı sisteminin getirilmesi gerekiyor. Bu sistemle birlikte darebelerin bittiği, gensorulardan uzak, daha hızlı işlerin yürüdüğü ve Türkiye’nin daha hızlı koşabildiği bir anayasaya kavuşabileceği ve hayat bulacağını düşünüyorum.” Diye konuştu.

“SANDIKTAN EVET ÇIKACAK”

Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, ‘sandıktan Hayır çıkarsa ne olur?’ sorusuna ise ‘Hayır çıkmaz’ diye cevap verdi. Civan, “Çünkü bu aziz millet bazı şeylerden ders çıkardı. 2000-2001 ekonomok krizinin yaşandığı o dönemlerde yapılan hatalar yapılmış olsaydı 2009’da kriz bizi teğet geçmezdi. Türkiye’nin İMF ile bağlantısının bittiği bir dönemde Gezi olayları patlak verdi. Türkiye’nin kendi ayaklarının üzerinde durması, kendi ekonomisini güçlendirmesi, kendi vatandaşına yatırım yapması ve kendi ülkesini koşar bir ülke haline getirmesi bazı güçleri rahatsız etti. Ve Türkiye sadece kendi içerisindeki bazı hainler tarafından değil, dış güçler tarafından da bölünmek isteniyor. 16 Nisan’da evet diyerek içimizdeki ve dıştaki tüm şer odaklarını engellmiş olacağız. Bundan dolayı sandıktan ‘hayır’ değil ‘evet’ çıkacak” diye konuştu.

“SULTANGAZİ’DE YÜZDE 70, ÜLKE GENELİNDE YÜZDE 61 EVET OYU ÇIKACAK”

Civan, anayasa değişikliğiyle ilgili referandum sonuçlarına yönelik tahminlerini de ilk kez sitemize açıkladı. Sandıktan evet sonucu çıkacağına emin olduğunu ifade eden Civan, Sultangazi’de yüzde 70, Türkiye genelinde ise yüzde 61 evet oyu çıkacağını söyledi.

Yorumlar

Tasarım | Enba