Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 21 Ekim 2021

Taksi durağından pankartlı uyarı

Sultangazi’de bir taksi durağı, taksilerde kısa mesafe, trafik yoğunluğu gibi nedenlerle yolcunun alınmamasına ilişkin son zamanlarda yaşanan sorunlar nedeniyle ‘Duraktan yolcu seçen ve almayan kişinin plakasını 153 Beyaz Masa’ya şikayet ediniz’ yazılı pankart astı.

Eminönü, Beyoğlu, Şişli gibi ilçelerde turist müşteri alan, kentin genelinde ise kısa mesafede müşteri almak istemeyen taksicilere, meslektaşlardan tepki geldi. Sultangazi Uğur Mumcu Mahallesi’nde bulunan bir taksi durağı, astığı yazılı pankartlarla hem vatandaşları uyardı, hem de meslektaşlarına tepki gösterdi.

“TAKSİCİLERE ÇOK BÜYÜK TEPKİ VAR”

‘Duraktan yolcu seçen ve almayan kişinin plakasını 153 Beyaz Masa’ya şikayet ediniz’ yazılı pankartı durağın girişine asan Taksi Durağı sahibi Ercan Gökçe, “Vatandaşların kısa mesafe, yolcu seçme gibi sorunlardan dolayı taksicilere karşı çok büyük bir tepki var. Taksi durağımız buna tamamen karşıdır. Bizde pankartımızı hem müşterimizi bilgilendirmek, hem de taksici ‘taksicilik’ mesleğini yapsın amacıyla astık. Herkes mesleğini yapsın. Taksiciler de taksiciliği insan gibi yapsın. Hepimiz bu sektörden ekmek yiyoruz. O yüzden biz bu pankartı asmak zorunda kaldık. Bu mesleği insan gibi yapmak zorundayız” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba